×
BERLIN NA ROWERZE: NAJCIEKAWSZE TRASY ROWEROWE W BERLINIE I WOKÓŁ BERLINA

BERLIN NA ROWERZE: NAJCIEKAWSZE TRASY ROWEROWE W BERLINIE I WOKÓŁ BERLINA


W czasie pandemii koronowirusowej wiele osób przesiadło się na rower. Wiele osób korzysta z dwóch kółek na co dzień, zamiast transportu publicznego, albo w weekendy, podczas dłuższych wycieczek rowerowych. To jedna z niewielu form ruchu na którą można sobie aktualnie pozwolić. Niestety wiele obiektów sportowych wciąż jest zamniętych. Jakie są ciekawe trasy rowerowe w Berlinie i okolicach?

Pięknych tras rowerowych w Berlinie i Brandenburgii jest mnóstwo. Ja wybrałam dla Was tylko kilka, ale jeśli chcecie zgłębić ten temat, polecam rowerowy przewodnik Zitty (2020/2021), który z pewnością zainspiruje Was do dalszych eksploracji.


• DWIE TRASY WZDŁUŻ MURU BERLIŃSKIEGO
Pierwsz trasa wiedzie z Prenzlauer Bergu (U-Bahnhof Eberswalder Straße), na północ do Frohnau. Po drodze mijamy Bernauer Straße, gdzie kiedyś znajdowała się granica. Dalej za Mauerparkiem, pod Bösebrücke otworzono w 1989r. pierwsze przejście graniczne. Wiosną kwitnące wzdłuż tej trasy wiśnie zakwitają, tworząc spektakularne widowisko (sakura), celebrowane w Japonii, jak i w Gärten der Welt w Berlinie.

Długość: ok. 20 km
Czas: ok. 1,5 godz.
Podjazdy: do 80m

Druga  trasa jest bardzo malownicza, zaczyna się w Frohnau, a kończy w Spandau. W Henningsdorf część trasy wiedzie nad Hawelą, wzdłuż promenady i portu dla lokalnych łódek. Letem można zaplanować przystanek na kąpielisku Nieder Neuendorf.

Długość: 25,5 km
Czas: ok. 1,5 godz.
Podjazdy: do 70m


REZERWAT PRZYRODY KAULSDORFER SEE
Wycieczkę możemy zacząć w Pankow lub opcjonalnie na Prenzlauer Bergu. Rezerwat 
Kaulsdorfer Seen jest zieloną oazą pomiędzy blokowiskami z wielkiej płyty (Plattenbau)
a asfaltowymi drogami dochodzącymi do nich. W drodze powrotnej można skorzystać 
z komunikacji miejskiej, czyli wsiąść w S5 na stacji Kaulsdorf.

Długość: ok. 36 km
Czas: ok. 2 godz.
Podjazdy: do 120mGRUNEWALD
Najprostsza i najszybsza opcja na rowerową przygodę zaraz po pracy. Okolice Grunewald obfitują w liczne trasy rowerowe dla rodzin, początkujących, jak i bardziej zaawansowanych rowerzystów. Tutaj wybrać się mogą fani MTB by sprawdzić swoje siły na dostępnych tam szlakach. Warto zahaczyć o Pechsee.

Długość: do 18 km
Czas: 1,5 godz.
Podjazdy: do 200mCZĘŚĆ TRASY BERLIN-KOPENHAGA
Z Berlina wiedzie szlak rowerowy eurovelo (EV7, Szlak Słońca) bezpośrednio do Kopenhagii. Jeśli nie mamy czasu na pokonanie całej trasy lub chcemy ją tylko częściowo zasmakować, warto ją skrócić do dystansu Oranienburg-Templin. Do Oranienburga można dojechać S1 z Berlina. Po drodze czeka dużo atrakcji, m.in. przeprawa promem, możliwe odwiedziny w byłej radzieckiej bazie wojskowej, przejazd przez las nad malowniczym Grabowsee.

Długość: 62 km
Czas: 4 godz.
Podjazdy: do 200m 


Po każdej przejażdżce rowerowej nie zapomnijcie o właściwym strechingu, żeby nie nabawić się zakwasów! Przy planowaniu tras możecie się posłużyć licznymi aplikacjami, jak np. tą z posta czyli Komoot.

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine