×
BERLIŃSKIE JEZIORA & BASENY

BERLIŃSKIE JEZIORA & BASENY

Storkower See

Przy aktualnej fali upałów, każdy szuka ochłody na własny sposób. Pomóc mogą lody (więcej o najlepszych lodach w Berlinie na BERLINSKO), orzeźwiające napoje, a także wskoczenie do chłodnej wody. W tym poście dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy basen w Twojej okolicy, a także gdzie warto wybrać się nad jezioro i plażę w Berlinie.

➳ BASENY W BERLINIE

Berlińska organizacja turystyczna przygotowała mapkę komunikacji miejskiej, z zaznaczonymi miejskimi basenami otwartymi (zwykle koszt wstępu nie jest wysoki) i najważniejszymi akwenami plywackimi oraz plażami.

Badesee / Strandbad = jezioro /  plaża
Freibad = otwarty basen


Najciekawsze otwarte baseny komercyjne to:


HAUBENTAUCHER
Haubentaucher czyli perkoz dwuczuby, ptak wody o wielkości kaczki krzyżówki. Tak właśnie nazywa się ten klub z basenem i zielona oaza w RAW na Friedrichshain. Błękitna woda, lokalizacja i atmosfera przyciągają tłumy, czyniąc miejsce idealnym na różnego rodzaju eventy, imprezy, markety itd.

 
BADESCHIFF 
Badeschiff to część przyległa do klubu Arena, a jednocześnie komercyjny basen otwarty, wraz z przestrzenią plażowo-barowo. Podobnie jak w przypadku Haubentaucher, to miejsce częstych wydarzeń specjalnych, lokacji filmowo-reklamowych itd.

SOHO HOUSE 
Soho House to ekskluzywny klub, do którego wstęp możliwy jest na specjalne zaproszenie. Z tarasu przy barze można podziwiać widok na Berlin, a od czasu do czasu schładzać się zimnymi drinkami i kąpielą w basenie!

 JEZIORA W BERLINIE

SCHLACHTENSEE + KRUMME LANKE
Położone obok siebie jeziora w dzielnicy Steglitz-Zehlendorf cieszą się latem bardzo dużą popularnością. Są łatwo dostępne, dojechać do nich można zarówno S-Bahnem, jak i U-Bahnem, co czyni je idealnymi miejscami na schłodzenie się zaraz po pracy w upalne dni. Ponadto, wzdłuż brzegu biegną wygodne trasy biegowe oraz możliwe jest wypożyczenie małej łódki wiosłowej do opłynięcia jeziora (ceny od 9 € w górę). Niestety oba akweny bywają zatłoczone, zwłaszcza w weekendy.
MÜGGELSEE
Największe jezioro Berlina, z obszarem wodnym wynoszącym ponad 7,4 km². Dostępne oficjalne kąpieliska to np. Strandbad Friedrichshagen oraz Strandbad Müggelsee. Zdecydowanie mniej popularne jest Kleiner Müggelsee. Atrakcjami turystycznymi w okolicy są np. rejsy statkiem z Berlina aż do akwenu Müggelsee (po drodze zobaczyć można półwysep Stralau, czy zamek Köpenick) oraz spływy kajakowe po Neu Venedig (Nowa Wenecja) – przypominającej Spreewald części Berlina.
Pamiętacie mój artykuł Pojezierze berlińskie dla magazynu Zwykłe Życie? Zawarte tam informacje mogą być dla Was wskazówką przy wyborze idealnego miejsca do plażowania. Więcej poniżej.

SCHLACHTENSEE + KRUMME LANKE
Położone obok siebie jeziora w dzielnicy Steglitz-Zehlendorf cieszą się latem bardzo dużą popularnością. Są łatwo dostępne, dojechać do nich można zarówno S-Bahnem, jak i U-Bahnem, co czyni je idealnymi miejscami na schłodzenie się zaraz po pracy w upalne dni. Dobrym pomysłem jest zabrać tam ze sobą hamak i rozwiesić między drzewami. Wzdłuż brzegu biegną wygodne trasy biegowe oraz możliwe jest wypożyczenie małej łódki wiosłowej do opłynięcia jeziora (ceny od 9 € w górę). Niestety oba akweny bywają zatłoczone, zwłaszcza w weekendy.

Müggelsee

MÜGGELSEE

Największe jezioro Berlina, z obszarem wodnym wynoszącym ponad 7,4 km². Dostępne oficjalne kąpieliska to np. Strandbad Friedrichshagen oraz Strandbad Müggelsee. Zdecydowanie mniej popularne jest Kleiner Müggelsee. Atrakcjami turystycznymi w okolicy są np. rejsy statkiem z Berlina aż do akwenu Müggelsee (po drodze zobaczyć można półwysep Stralau, czy zamek Köpenick) oraz spływy kajakowe po Neu Venedig (Nowa Wenecja) – przypominającej Spreewald części Berlina.

SEDDINSEE
Malownicze jezioro na pograniczu Berlina i Brandenburgii, pomiędzy Gosen a Schmöckwitz. Zdecydowanie godne polecenia, ponieważ znajduje się na uboczu, plaże nie są zatłoczone, a dodatkowo można ze sobą zabrać psa (brak zakazu wstępu dla czworonogów). Najlepsze miejsca nad wodą znajdują się wzdłuż Seddinpromenade lub na oficjalnym kąpielisku Schmöckwitz. Minusem jest wydłużony czas dojazdu (z Alexanderplatz transportem publicznym może zająć to nawet ok. 90 min).

Tegeler See

TEGELER SEE
Kolejne duże jezioro znajdujące się na północy Berlina w dzielnicy Reinickendorf. Wokół jeziora znajdują się liczne restauracje, wypożyczalnie łódek i kajaków, płatne kąpielisko z boiskiem do piłki plażowej i stołami do tenisa stołowego i inne atrakcje turystyczne, np. park rozrywki Tegel, zamek Tegel, mini golf, biblioteka Humboldta, tarasy widokowe i wiele więcej.

WEIßENSEE
Łatwo dostępne, niewielkie jezioro na północy Berlina, naturalny odpowiednik Badeschiff czy Haubentaucher. Weißensee jest chętnie odwiedzane również rano. Czyż nie jest przyjemnie wskoczyć przed pracą do wody i zrobić małą rundkę z jednego brzegu do drugiego? W Berlinie jest to możliwe!

WANNSEE
Piękny akwen w willowej dzielnicy, pomiędzy Berlinem a Poczdamem. Lokalne kąpielisko jest chętnie odwiedzane z powodu jednej z ładniejszych piaszczystych plaż miejskich. Dużą zaletą jest otaczająca jezioro przyroda, mnogość tras spacerowych i rowerowych oraz obecność wielu historycznych budynków, spośród których z pewnością zobaczyć warto m.in.: dom Sanssouci, willę Libermanna, dom konferencyjny Wannsee, czy dom Amerykańskiej Akademii w Berlinie.


Seddinsee

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine