×
NAJLEPSZE LODY W BERLINIE

NAJLEPSZE LODY W BERLINIE


Lato czas na loda! Macie swoje ulubione lodziarnie w Berlinie? Ja do kilku dość często zaglądam, inne miejsca wypróbowałam i mogę się z Wami podzielić moimi rekomendacjami. Chętnie też sprawdzę Wasze sugestie! Swoimi preferencjami w tej kwestii podzieliły się także popularne berlińskie blogi, m.in. Mit Vergnügen i Stilinberlin.

Oak & Ice | Schönhauser Allee 52, 10437 Berlin
Tę sympatyczną lodziarnię i kawiarnię odwiedziłam w poprzednim roku i przygotowałam o niej wpis na blogu (przeczytajcie o tym). Umieszczam ją na pierwszym miejscu listy, ponieważ oprócz smacznych lodów (w ofercie sorbety i smaki mleczne i inne, w tym tak oryginalne jak np. lody matcha, oscypkowe, buraczkowe czy śliwkowe) i przytulności lokalu, warto zwrócić uwagę na to, że to polski adres w Berlinie. Lody pochodzą od polskiego producenta Prawdziwe Lody, a przemili właściciele lokalu są Polakami. Oprócz deserów lodowych, w menu znajdziemy także ciasta i niewielkie przekąski lunchowe.

Paul Möhring - Tradition & Wahnsinn |
Mieszcząca się w niewielkim lokalu w Mitte lodziarnia, zachęca wystrojem wnętrz i sporym ruchem w środku (traktuję to zwykle jako wyznacznik poziomu miejsca). Profesjonalna i uprzejma obsługa z łatwością przekona Cię do wyboru lodów z dodatkową posypką i skasuje min. 4 eur za loda (sic!), a właściwie za mini-deser, bo sposób podania lodów jest dość fantazyjny (podpalane palnikiem ciągutki jako dekoracja, lody z solą i paluszkami i wiele innych kombinacji).

Lodowa sieciówka, do której niezależnie od pory dnia zwykle ustawiają się spore kolejki. Do tej pory byłam w ich lokalach w Mitte, na Kreuzkölln i Rixdorf, ale są też obecni ponadto na Friedrichshain i Weddingu. Moje ulubione smaki w Eismanufaktur to np. lody cynamonowe, czy cytrynowe, a dużą popularnością cieszy się także smak matcha.

Mos Eisley | Herrfurthpl. 6, 12049 Berlin 
Słodka i tłoczna lodziarnia w Schillerkiez. Uważam, że ich lody są najbardziej optymalnie zmrożone ze wszystkich wspomnianych w poście miejscach. W ofercie jest sporo zaskakujących smaków, np. lody kardamonowe, tymiankowe, lambrusco, cheesecake, gin, ricotta, whisky i wiele innych. 


                                                           Hokey Pokey | Stargarder Str. 73, 10437 Berlin 
Kolejny dobry lodowy adres na Prenzlauer Bergu. Jak każda chcąca wyróżnić się na tle innych lodziarnia, także Hokey Pokey ma sporo smakowych innowacji. Uwaga: trzeba nastawić się na czekanie w długich kolejkach, bo miejsce jest wyjątkowo popularne.


Warto spróbować też/Inne ciekawe adresy:

1 komentarz

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine