×
Sklepy vintage/second-hand w Berlinie w Berlinie

Sklepy vintage/second-hand w Berlinie w BerliniePrzygotowałam wpis specjalnie dla tych, którzy lubią vintage i chętnie kupują odzież używaną. W ramach sprzeciwu wobec wielkim koncernom modowym, produkującym śmieciowe ubrania, psującym rynek pracy w krajach azjatyckich, nakręcającym konsumpcjonizm i pogoń za nierealnymi ideałami, polecam wybrać się właśnie do second-handu, aby skorzystać z selekcji ubrań z drugiego obiegu. Poniżej zebrałam parę adresów miejsc, do których warto się udać na zakupy w Berlinie.
 
Oderberger Straße 47
10435 Berlin
To flagowy sklep Franka Radermachera, z dużym wyborem kurtek, butów (zwłaszcza sneakersów) oraz akcesoriów, rozmieszczonych na niewielkiej przestrzeni. Buty są poupychane w boksach tak, że można odnieść wrażenie, że pod ich ciężarem cała  konstrukcja zaraz runie. Chapter Mitte to filia sklepu na Mitte.

Jumbo Second Hand
Wiener Straße 63
10999 Berlin 
Tu warto się wybrać głównie po skórzane buty i torebki - mimo iż używane, zwykle sprzedawane są w całkiem dobrym stanie. Duży wybór kurtek, płaszczy i odzieży sportowej.

Pick'n'Weight
 Bergmannstraße 102
 10961 Berlin
(i inne lokalizacje, bo to sieć sklepów) 
 Masa, naprawdę masa ubrań do wyboru, na ogromnej loftowej przestrzeni.Starannie wyselekcjonowane różnego rodzju kolekcje, zgodne z aktualnymi trendami, vintage i inne.

Repeater Vintage Store
 Pannierstraße 45
12047 Berlin 
Asortyment sklepu  wyróżnia się obecnością takich marek jak Acne, Cheap Monday, Monki, Levi's.

HUMANA
Sieć second-handów w Berlinie, które znajdziemy niemal w każdej dzielnicy.

Flea markets / Pchle targi
Najbardziej popularne to te w Mauerpark, na Maybachufer (Nowkoelln Flowmarkt), Boxhagener Platz, czy przy Rathaus Schöneberg.

  Paul's Boutique (zdjęcie FB)
  Maybachufer Flohmarkt
  Jumbo Second Hand

3 komentarze

 1. Zastanawiam się jak wygląda kwestia cen w takich SH? /ludziom opłaca się tam kupować bo jest taniej? mając np Primark pod nosem, zy może kupują tam raczej osoby poszukujące unikatowych, oryginalnych rzeczy? no i w ogóle czy dużo ludzi odwiedza te SH? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. raczej osoby poszukujące unikatowych, oryginalnych rzeczy :) zaobserwowałam z niedziele, kiedy sama sprzedawałam swoje stare rzeczy...niektóre SH są bardzo popularne w Berlinie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęcająco się to wszystko prezentuje powiem szczerze :D chyba odwiedzę któryś jak następnym razem będę w Berlinie :)

  OdpowiedzUsuń

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine