×
ADELFI – SIOSTRZEŃSTWO PO BERLIŃSKU

ADELFI – SIOSTRZEŃSTWO PO BERLIŃSKU

Do mieszkania Oli i Kai trafiłam po raz pierwszy na początku 2023 r. Dziewczyny zorganizowały w nim wtedy pierwsze spotkanie w ramach Adelfi, czyli projektu będącego przestrzenią do kreowania nowych doświadczeń dla kobiet w Berlinie. Z opóźnieniem publikuję tę informację na blogu, ale dziewczyny rozwinęły skrzydła, więc nie powinno zabraknąć wpisu o nich i u mnie na blogu.

Pamiętam to pierwsze spotkanie dość dobrze, a mam za sobą ich już więcej. Skończyłam wtedy pisać moją książkę i mimo że czekało mnie sporo pracy redakcyjnej, spotkanie i jego formuła na tyle mnie zainteresowały, że wyrwałam się na chwilę z domu. W pięknym mieszkaniu na Pankow, dziewczynom udało się wytworzyć wówczas bardzo przyjazną atmosferę, zachęcającą do wymiany i rozmów. Powitanie i wprowadzenie przygotowała wtedy Ewa Brokos, która zachęcając każdą z nas do wybrania jednego hasła-słowa kluczowego, chciała, abyśmy skupiły się na nim w nadchodzącym roku. Stało się oczywistym, że każda z nas ma zupełnie inne dążenia, ale jednocześnie możemy się podzielić wieloma zbieżnymi spostrzeżeniemi, czy podobnymi doświadczeniami, zwłaszcza w kontekście emigracji. Sama odkryłam, że z niektórymi z uczestniczek spotkania już wcześniej w jakiś sposób przecięłyśmy nasze drogi. Dla mnie wtedy takim znaczącym tematem był CZAS. Marzyłam, żeby mieć więcej czasu dla siebie. Jak się później okazało, rzeczywiście poprzedni rok upłynął mi pod znakiem czasu dla mnie i mojej rodziny.

Adelfi lubię za ich wrażliwość na kobiece tematy. Uczestniczki spotkań mogą wybrać dla siebie coś z zakresu prywatnych, jak i biznesowych zainteresowań i połączyć się z innymi Polkami w Berlinie, poszukującymi wsparcia w tym właśnie zakresie. Część spotkań przeznaczona jest dla Polek i prowadzona w języku polskim, a część odbywa się po angielsku i jest kierowana do międzynarodowej społeczności kobiet w Berlinie.
Ola i Kaja umiejętnie nawigują tak, aby zahaczyć o to, co nas kobiety najbardziej interesuje. Główne obszary tematyczne to: CIELESNOŚCI, UMYSŁY, PRZYJEMNOŚCI, BIZNESY, KREATYWNOŚCI I SIOSTRZEŃSTWA. Więcej o spotkaniach, warsztatach i ich tematyce możecie dowiedzieć się z instagramowego konta Adelfi.


O ZAŁOŻYCIELKACH ADELFI

Aleksandra Nowak 

Dziennikarka, pisarka, aktywistka, kulturoznawczyni. Autorka książki "Wyp***dalać! Historia kobiecego gniewu" (Wydawnictwo Znak, 2024) i współautorka książki "Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu" (Wydawnictwo Czarna Owca, 2021). Współzałożycielka feministycznego magazynu "G'rls ROOM", za prowadzenie którego wraz z Pauliną Klepacz otrzymały w roku 2019 tytuł kobiety roku w kategorii well-being przyznawany przez polską edycję magazynu "Glamour". Współpracuje z licznymi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i mediami, prowadząc dyskusje, warsztaty i pisząc teksty. Zajmuje się tematyką feministyczną, przede wszystkim zagadnieniami związanymi z seksualnością oraz z twórczością kobiet. Przez ponad 10 lat związana z Warszawą, obecnie mieszka w Berlinie.

Kaja Franaszek

Od 10 lat związana z marketingiem i brandingiem. Organizatorka eventów, menadżerka fotografów, Art Director i Account Manager w jednym. Social butterfly to ona! Związana z branżą mody, sztuki, designu i fotografii. Współpracowała ze światowymi markami, agencjami kreatywnymi i fotografami takimi jak: Anomaly, Antoni, Heimat, Rimowa, YSL, Emily Soto, Alex Waltl, Antje Peters, Alexander Neumann, Caroline Mackintosh etc. Zajmuje się również doradztwem estetycznym na wielu płaszczyznach oraz wystrojem wnętrz. Urodzona w Krakowie, od ponad 6 lat mieszka w Berlinie i realizuje tam swoje kreatywne wizje. 


* Zdjęcia i notki biograficzne dzięki uprzejmości dziewczyn z Adelfi. Autorem zdjęć jest Marcos Rodríguez Velo.

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine