×
LOFT DESIGN BERLIN

LOFT DESIGN BERLIN


Można przechodzić codziennie obok tego samego miejsca, ale nigdy do niego nie wstąpić. Mimo że znany i bliski był mi adres Meinzer Str. 15 w Berlinie, na Neuköllnie, to jednak przez wiele lat nie zajrzałam tam. Okazało się, że właśnie tam studio dla siebie znaleźli Magdalena Prosińska i Piotr Borowiec. Stoją oni za projektami Loft Design Berlin, Borodesign oraz Leluja Gallery.


Loft Design Berlin

Przestrzeń pod showroom firmy powstała w dawnej piekarni, którą para przejęła, wyremontowała i której nadała nowy, industrialny blask. Tam gdzie kiedyś stały piece do wypiekania chleba, dziś mieści się biuro firmy, a za nim także mieszkanie pary i ich dzieci. Istotne elementy wystroju stanowią ręcznie robione dodatki takie jak lampy, meble na miarę, schody i drzwi zaprojektowane przez Piotra. Seria przedmiotów powstałych w tym procesie stała się podstawą do stworzenia kolekcji oferowanej dziś przez firmę, zarówno w ramach indywidualnych ustaleń, jak i w sprzedaży online. Więcej gotowych rozwiązań (lampy sufitowe, szafki, konsole, stoliki i inne elementy architektoniczne) można podejrzeć na stronie loftu. Niektóre z projektów prezentowane były w ramach festiwalu 48 Stunden Neukölln.Borodesign 

To osobny projekt Piotra, który zajmuje się wykonywaniem zleceń dla muzeów, galerii i innych podmiotów. Oferuje indywidualne rozwiązania wykorzystujące specjalistyczną technologię i elektronikę, np. luneta, walkie-talkie, stojaki pod głośniki oraz inne spersonalizowane elementy wystawowe i muzealne. Katalog zrealizowanych zleceń dostępny jest w siedzibie firmy na Neuköllnie.

Leluja Gallery

Magda z wykształcenia jest etnografką, stąd w showroomie od czasu do czasu organizuje wystawy rękodzieła ludowego z Polski i innych rejonów (wycinanki, hafty, dywany, lalki itp.).


Mieszkanie

Wrażenie robi mieszkanie znajdujące się na zapleczu. Zachowanych zostało w nim wiele oryginalnych, drewnianych elementów, inne dopasowano do charakteru historycznego wnętrza. Para przez lata remontowała tę przestrzeń, by wreszcie nadać jest aktualny wygląd. Luksusem z pewnością jest posiadanie dzisiaj własnego kominka na Neuköllnie, a Magda i Piotr mają u siebie w salonie niewielki piecyk wolnostojący typu koza. Dodatkowo wydzielone antresole umożliwiają lepsze zagospodarowanie loftowych pomieszczeń. W piwnicy znajduje się warsztat Piotra, a od ulicy jest biuro showroomu.

Magda i Piotr zapraszają na odwiedziny w showroomie w soboty od 15:00 do 20:00, albo po indywidualnym ustaleniu terminu.


*Zdjęcia produktów za uprzejmością Magdy i Piotra.

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine