×
MOJA KSIĄŻKA „TAKI JEST BERLIN” – ZAMÓW ONLINE!

MOJA KSIĄŻKA „TAKI JEST BERLIN” – ZAMÓW ONLINE!

 


Już jest! Moja pierwsza książka!

TAKI JEST BERLIN ukazała się w księgarniach 10 maja 2023 roku nakładem Wydawnictwa Muza. Dostępna jest w księgarniach stacjonarnych, jak i online np. w Empiku  link do zakupu tutaj.

Być może książka ta powinna była powstać dużo wcześniej. Jednak Berlin skutecznie potrafi odciągnąć od spraw ważnych. Jednocześnie na pewno daje możliwość realizacji marzeń. Książka pojawia się więc teraz, a obecna chwila to dla mnie najlepszy moment – nie wcześniej, ani nie później. Tak też się żyje w Berlinie, bo najważniejsze tu jest właśnie teraz. 

Kiedy zaczynałam pisać, myślałam, że po dziesięciu latach mieszkania w niemieckiej stolicy, o Berlinie wiem już dużo. Tak naprawdę najwięcej dowiedziałam się dopiero w trakcie pisania. Przeczytałam wiele książek (za rekomendacje dziękuję zwłaszcza Asi z buch | bundu), obejrzałam liczne filmy, odwiedziłam masę ciekawych miejsc, rozmawiałam z przeróżnymi osobami. Pozwoliło mi to jeszcze lepiej zrozumieć Berlin takim, jaki jest on aktualnie. I o tym właśnie jest ta książka. 


Do opisania Berlina często używa się określeń: „hipsterski”, „imprezowy”, „przepełniony kulturą”. Czy w prawie czteromilionowym mieście można wskazać cechy wspólne, szczególne gdy jest nim niemiecka stolica? Coraz częściej słyszymy też głosy, że prawdziwego Berlina już nie ma, Berlin się zmienił, dzisiejszy Berlin nie jest taki jak dawniej. Zatem czy możliwe jest uchwycenie ducha miasta w jednej książce? 

W większości przewodników po Berlinie znajdziemy głównie opisy miejsc i najważniejszych atrakcji turystycznych. Nie ukazują one jednak tego, czego zainteresowani miastem ludzie, chcieliby się o nim rzeczywiście dowiedzieć – czyli jaki naprawdę jest Berlin? W mojej książce skupiam się na sprawach trudniej uchwytnych, a widocznych dla osób, które spędziły w tym mieście już trochę czasu. Piszę między innymi o scenie klubowej, kulturze alternatywnej, zjawisku multi-kulti czy tak typowej dla Berlina lokalności. Skupiając się na tej niekomercyjnej i mniej turystycznej tkance miasta, tworzę również zestawienie wyjątkowych miejsc takich jak galerie sztuki, nietypowe trasy metra czy najpiękniejsze tereny zielone, które warto poznać w Berlinie.

W tym osobistym przewodniku nie znajdziecie głównych atrakcji turystycznych, ale przeczytacie o charakterystycznych procesach zachodzących w tym mieście w ciągłej budowie, oraz o innych wyznacznikach dzisiejszego charakteru Berlina. Książka ta to próba uchwycenia efemerycznego Zeitgeistu miasta, w którym historia trwale odcisnęła swoje piętno, ale w którym niezmiennie króluje „teraz”. To także zachęta do poznania Berlina poza utartymi szlakami.

Zapraszam do lektury!

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine