×
RENNBAHN HOPPEGARTEN BERLIN — KULTOWE MIEJSCE Z WYŚCIGAMI KONNYMI W TLE

RENNBAHN HOPPEGARTEN BERLIN — KULTOWE MIEJSCE Z WYŚCIGAMI KONNYMI W TLE

 

Nie musisz być fanem koni i wyścigów konnych, żeby spodobał Ci się Hoppegarten. Wizyta na Rennbahn to obowiązkowy punkt programu jeśli mieszkasz w Berlinie już jakiś czas. Najlepiej w towarzystwie znajomych lub rodziny. Rennbahn Hoppegarten to kultowe miejsce, które po prostu trzeba poznać! Przygotujcie więc kapelusze i postawcie na najlepszego konia!

Na miejscu mieszana publika, dużo stałych bywalców, którym udało się dostać miejsce na trybunach, albo którym te miejsca po prostu się należą. Niektórzy rzeczywiście elegancko ubrani, z fikuśnymi kapeluszami na głowie, inni zupełnie zwyczajnie, na sportowo. Uważam, że wizytę w Hoppegarten można potraktować nieco z przymrużeniem oka i przebrać się tak jak to się robi zazwyczaj na wyścigach konnych. 

O bilety warto zatroszczyć się już odpowiednio wcześniej na stronie: https://www.hoppegarten.com/.  Jest rozróżnienie na Stellplätze i VIP-bühne. Te ostatnie są droższe i dużo szybciej wysprzedane, a te pierwsze wcale nie są złe. Wchodzi się po prostu do dowolnie wybranego sektoru, na trawę i można rozsiąść się jak na pikniku.  Warto wziąć ze sobą własne przekąski i napoje (oficjalnie na teren wyścigów nie można wnosić własnego alkoholu, ale tak naprawdę nikt tego nie sprawdza). Na parkowym terenie Rennbahn Hoppegarten stoją  też budki z jedzeniem i piciem (w tym z drinkami, sektem i piwem). Nie z każdego miejsca widok na wyścigi jest optymalny. Dla ułatwienia, do podglądu biegów ustawiony jest wielki ekran przed strefą miejsc stojących/piknikowych.

Wyścigi konne odbywają się nieregularnie, ale zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogranem, który można sprawdzić online. Ja byłam tam niedawno, 3.10, na wyścigach z okazji Tag der deutschen Einheit. Następny termin w tym roku to już właściwie zamknięcie sezonu czyli 01.11.

Jak głosować? Zgodnie z głosem serca! Koniom można się przyjrzeć na przedbiegach i tam wybrać swojego faworyta. Dodatkowo na miejscu dostępne są gazetki z informacjami o koniach i opiniami ekspertów. Dokładne zasady głosowania opisane są na wskazanej powyżej stronie. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup głosu zamiast biletu wejściowego w kasie przed zawodami. Ja byłam w dużej grupie znajomych, wszyscy obstawialiśmy, ale tylko jednej osobie udało się coś wygrać. Nie każdy ma szczęście w grach!  

Trochę historii. Tory wyścigowe Rennbahn Hoppegarten zostały po raz pierwszy otworzone w 1868r. i szybko stały się jednym z ważniejszych torów w Europie. Przy torach rozwijały się stadniny przygotowujące konie na zawody. Po podziale Berlina, wiele koni i zawodników zostało przeniesionych do Berlina Zachodniego, ale zaraz po upadku muru, Hoppegarten powrócił do dawnej świetności.

Na Hoppegarten z pewnościa można spędzić sporo czasu, ale do tego warto zaplanować też spacer po okolicy, bo tamta część Berlina jest naprawdę ciekawa. Warto przejść się do Lenné Park i zrobić przystanek na kawę w popularnej Hogarts Circus Caffee.

Chris Candid via Flickr
Zdjęcie: Chris Candid via Flickr


Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine