×
PROTESTY "BLACK LIVES MATTER" W BERLINIE

PROTESTY "BLACK LIVES MATTER" W BERLINIE


Berlin to miasto, w którym mieszkańcy chętnie protestują. Więcej o tym napisałam kiedyś na @nietypowy.berlin. W ostatnim czasie odbyło się kilka manifestacji w odpowiedzi na wydarzenia z USA, po śmierci George'a Floyda zabitego przez policjanta Dereka Chauvina w Minneapolis. Były to protesty przeciwko systemowemu rasizmowi, a jednocześnie gest poparcia dla ruchu Black Lives Matter (BLM). Na ostatniej demonstracji na Alexanderplatz zgromadziło się ponad 15 tys. osób. Zobaczcie zdjęcia z tych wydarzeń.

31.05.2020, MEHRRINGDAMM-HERMANNPLATZ, ok. 1500 protestujących**Tego samego dnia odbył się marsz pamięci w kierunku Brandenburger To. Dzień wcześniej, w sobotę 30.05 ok. 200 osób protestowało także przed ambasadą USA w Berlinie. W tym samym czasie na kanale na Kreuzbergu odbyła się kontrowersyjna demonstracja przeciwko ostrym restrykcjom wymierzonym w berlińskie kluby. Wiele z nich ma obowy, że nie uda im się przetrwać czasu zamnięcia wynikającego z regulacji koronawirusowych. Demonstracja na kanale, w pontonach i tratwach zgromadziła dużo większą liczbę uczestników niż ta na Hermannplatz.

06.06.2020, ALEXANDERPLATZ, ok. 15 tys. protestujących


Mimo pandemii koronawirusa, na Alexanderplatz i w okolicy zgromadziło się prawie ok. 15 tys. osób. W niektórych miejscach nie dało się zachować odstępów, ale na obrzeżach można było dość rozsądnie uczestniczyć w demonstracji, z dystansem i w maseczce.
Poniżej zobaczycie, jak wielka to była masa ludzi.

Następna większa demonstracja planowana jest na 27.06. Więcej informacji tutaj.

BERLINSKO to blog o charakterze antyrasistowskim. Absolutnie nie popieram żadnych działań zmierzających do dysktryminacji kogokolwiek. Przyłączam się tym samym do ruchu BLM i wyrażam sprzeciw wobec rasizmowi w jakiejkolwiek formie.


1 komentarz

  1. Taaa, Niemcy... Znani z tego, że zawsze mają nadreprezentację skrajniaków - skrajnych prawaków i skrajnych lewaków. Taki dziwny naród.

    OdpowiedzUsuń

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine