×
THE GREENS COFFEE AND PLANTS – ZIELONA OAZA W MITTE

THE GREENS COFFEE AND PLANTS – ZIELONA OAZA W MITTEDo takich dżungli jak The Greens Coffee and Plants lubię zaglądać zwłaszcza zimą. Rośliny mnie uspokajają i wprowadzają odrobinę kolorystyki do zimowej, berlińskiej szarzyzny. Kawiarnia leży w kompleksie Alte Münze, w którym zwykle odbywają się wystawy, imprezy i inne wydarzenia kulturalne. 
Zdjęcie: @richardleemassey dla @thegreensberlin


W okolicy Alexanderplatz jest niewiele ciekawych miejsc, gdzie można przysiąść na kawę. Od niedawna istnieje możliwość umówienia się na spotkanie w miłej i zacisznej kawiarni, z dala od turystów kręcących się po największym placu Berlina. Pośród sukulentów i innych roślin doniczkowych (wiele z nich można zakupić w kawiarni i zabrać do domu), nie tylko w spokoju wypijemy kawę, ale możemy też skorzystać z codziennie świeżego, zmieniającego się menu lunchowego. Wnętrze lokalu jest niewielkie, ale przytulne. Rośliny pięknie prezentują się w dużych, pofabrycznych oknach. 

Z niewielkiego menu polecam spróbować The Greens Latte, w wariantach: zielony (matcha, pistacje, orzechy włoskie, kokos i cukier trzcinowy), żółty (kurkuma, imbir, miód i pyłek pszczeli) i różowy (buraki, chili, pomarańcza, cynamon, syrop z agawy).

The Greens Latte, zdjęcie: Peter Fauland, @fauland.photography

The Greens — Coffee and Plants, 
Am Krögel 2, 10179 Berlin-Mitte
pon.–pt. 10:00-18:00, sob. & niedz. 12:00–18:00

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine