Obsługiwane przez usługę Blogger.

Miejsce miesiąca: The Greens Coffee and PlantsDo takich dżungli jak The Greens Coffee and Plants lubię zaglądać zwłaszcza zimą. Rośliny mnie uspokajają i wprowadzają odrobinę kolorystyki do zimowej, berlińskiej szarzyzny. Kawiarnia leży w kompleksie Alte Münze, w którym zwykle odbywają się wystawy, imprezy i inne wydarzenia kulturalne. 


Zdjęcie: @richardleemassey dla @thegreensberlin

W okolicy Alexanderplatz jest niewiele ciekawych miejsc, gdzie można przysiąść na kawę. Od niedawna istnieje możliwość umówienia się na spotkanie w miłej i zacisznej kawiarni, z dala od turystów kręcących się po największym placu Berlina. Pośród sukulentów i innych roślin doniczkowych (wiele z nich można zakupić w kawiarni i zabrać do domu), nie tylko w spokoju wypijemy kawę, ale możemy też skorzystać z codziennie świeżego, zmieniającego się menu lunchowego. Wnętrze lokalu jest niewielkie, ale przytulne. Rośliny pięknie prezentują się w dużych, pofabrycznych oknach. 

Z niewielkiego menu polecam spróbować The Greens Latte, w wariantach: zielony (matcha, pistacje, orzechy włoskie, kokos i cukier trzcinowy), żółty (kurkuma, imbir, miód i pyłek pszczeli) i różowy (buraki, chili, pomarańcza, cynamon, syrop z agawy).

The Greens Latte, zdjęcie: Peter Fauland, @fauland.photography

The Greens — Coffee and Plants, 
Am Krögel 2, 10179 Berlin-Mitte
pon.–pt. 10:00-18:00, sob. & niedz. 12:00–18:00
Am Krögel 2, 10179 Berlin, Germany

Brak komentarzy