×
ROGACKI – RETRO DELIKATESY W BERLINIE ZACHODNIM

ROGACKI – RETRO DELIKATESY W BERLINIE ZACHODNIM

© Zdjęcie archiwalne delikatesów Rogacki

Rogacki to klasyka zachodniego Berlina, miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, planując wizytę w mieście. A jednak, zajęło mi trochę czasu zanim tam dotarłam. 


Rogacki to ekskluzywne delikatesy spożywcze w dawnym Berlinie Zachodnim, a w dzisiejszej dzielnicy Charlottenburg. Historia miejsca sięga jeszcze czasów przedwojennych. W 1928 roku Paul i Lucia Rogacki otworzyli wędzarnię ryb na Weddingu, a już w 1932 roku przenieśli się na Wilmersdorfer Str. 145/46, czyli pod dzisiejszy adres miejsca. Pierwotnie Rogacki był wędzarnią węgorzy, a później także innych ryb. W wędzeniu specjalizują się do dziś (do wyboru ok. 70 gatunków ryb), ale aktualny asortyment jest dużo bardziej rozbudowany. Dziś w Rogackim dostaniemy wysokiej jakości mięso i wędliny, sery, wina i wiele innych lokalnych, typowych dla Berlina i Brandenburgii specjałów. Inne markety rybne, które mogę polecić to sieć FrischeParadies – gwarantują zawsze świeżą dostawę i szeroki wybór. 

Jednak nie o same zakupy w Rogackim chodzi. Jest to bowiem rodzaj hali spożywczej, z ustawionymi w centralnej części mini-barami. Każdy punkt oferuje innego rodzaju dania – niektóre typowo fast-foodowe, inne bardziej wyszukane. Większość bazuje głównie na rybach i owocach morza. Do konsumpcji przeznaczone są wysokie stoliki bez miejsc siedzących. 


Sprzedaż śledzia i konserw rybnych w Berlinie Zachodnim © Zdjęcie archiwalne delikatesów Rogacki

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine