Obsługiwane przez usługę Blogger.

Miejsce miesiąca: Gazzo Pizza

Zdjęcie: Instagram @gazzopizza

Pod koniec każdego miesiąca, będę się starała przygotować wpis z jednym miejscem, które odwiedziłam, a które mogę polecić. Czasem będą to miejsca nowe, innym razem takie, do których dopiero udało mi się dotrzeć, po czasie. Będą to kawiarnie, restauracje, muzea i wszelkie inne miejsca, które wzbudziły moje zainteresowanie i będę mogła je Wam polecić. W tym miesiącu zapraszam do Gazzo Pizza na Kreuzbergu!
Gazzo to nowa pizzeria na Kreuzkölln. Spontanicznie postanowiliśmy się wybrać tam ze znajomymi, ale na szczęście wcześniej udało nam się zrobić rezerwację inaczej w ogóle nie dostalibyśmy stolika. Usadzono nas zaraz przy drzwiach, zatem widzieliśmy tłumy napierające nieustannie do baru z zapytaniem o wolne miejsce. 
Wzieliśmy ze sobą psa, co zwykle w Berlinie nie jestem problem, ale jednak czasem się zdarza, że obsługa lokalu niechętnie godzi się na wprowadzenie czworonoga. Nie w Gazzo Pizza! Nasz Żurek był nieustannie rozpieszczany. Jeden kelner cały czas do nas podchodził z przygotowanymi smakołykami dla pieska. Za to duży plus!
Gorzej było już jednak z czasem oczekiwania, bo na pizzę czekaliśmy prawie godzinę. Jednak biorąc pod uwagę duży ruch było to w pewnym sensie usprawiedliwione. Przystawki i napoje (poprosiłam o lemoniadę bez słomki i w takiej formie ją dostałam, a nie zawsze, kiedy o to proszę udaje mi się otrzymać napój w żądanej formie) dostaliśmy natomiast dość szybko, a do tego focaccię na koszt firmy, do przegryzienia w trakcie oczekiwania. 
W lokalu panował dość spory harmider, w związku z czym czasem trudno było usłyszeć osobę z drugiej strony stolika – muzyka choć całkiem przyjemna, mogłaby być grana o ton niżej (w toalecie zaskoczyła mnie natomiast muzyka operowa i typowy, eklektyczny włoski wystrój – super!)
Pizza na zakwasie to trend, który w Berlinie od jakiegoś czasu się rozpowszechnia. Okazała się całkiem ok, chociaż jadłam lepsze. No i może też fajnie byłoby mieć więcej opcji wegetariańskich w menu.
OK, niby spoko narzekam, ale chciałam opisać wszystkie moje spostrzeżenia. Ogólnie jednak wszyscy byliśmy zadowoleni z wizyty. Przyczyniła się do tego wspaniała obsługa, która cały czas podchodziła do naszego stolika, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku lub pożartować z nami.  Gazzo Pizzę Oceniam na 4/5!

Gazzo Pizza
Hobrechtstraße 57, 12047 Berlin 
środa niedziela od 17:00


Hobrechtstraße 57, 12047 Berlin, Deutschland

Brak komentarzy