×
GAZZO PIZZA – PIZZERIA W KREUZKÖLLN, CZYLI NA STYKU KREUZBERGU I NEUKÖLLN

GAZZO PIZZA – PIZZERIA W KREUZKÖLLN, CZYLI NA STYKU KREUZBERGU I NEUKÖLLN

Zdjęcie: Instagram @gazzopizza

Pod koniec każdego miesiąca, będę się starała przygotować wpis z jednym miejscem, które odwiedziłam, a które mogę polecić. Czasem będą to miejsca nowe, innym razem takie, do których dopiero udało mi się dotrzeć, po czasie. Będą to kawiarnie, restauracje, muzea i wszelkie inne miejsca, które wzbudziły moje zainteresowanie i będę mogła je Wam polecić. W tym miesiącu zapraszam do Gazzo Pizza na Kreuzbergu!Gazzo to nowa pizzeria na Kreuzkölln. Spontanicznie postanowiliśmy się wybrać tam ze znajomymi, ale na szczęście wcześniej udało nam się zrobić rezerwację – inaczej w ogóle nie dostalibyśmy stolika. Usadzono nas zaraz przy drzwiach, zatem widzieliśmy tłumy napierające nieustannie do baru z zapytaniem o wolne miejsce. 

Wzieliśmy ze sobą psa, co zwykle w Berlinie nie jestem problem, ale jednak czasem się zdarza, że obsługa lokalu niechętnie godzi się na wprowadzenie czworonoga. Nie w Gazzo Pizza! Nasz Żurek był nieustannie rozpieszczany. Jeden kelner cały czas do nas podchodził z przygotowanymi smakołykami dla pieska. Za to duży plus!

Gorzej było już jednak z czasem oczekiwania, bo na pizzę czekaliśmy prawie godzinę. Jednak biorąc pod uwagę duży ruch było to w pewnym sensie usprawiedliwione. Przystawki i napoje (poprosiłam o lemoniadę bez słomki i w takiej formie ją dostałam, a nie zawsze, kiedy o to proszę udaje mi się otrzymać napój w żądanej formie) dostaliśmy natomiast dość szybko, a do tego focaccię na koszt firmy, do przegryzienia w trakcie oczekiwania. 

W lokalu panował dość spory harmider, w związku z czym czasem trudno było usłyszeć osobę z drugiej strony stolika – muzyka choć całkiem przyjemna, mogłaby być grana o ton niżej (w toalecie zaskoczyła mnie natomiast muzyka operowa i typowy, eklektyczny włoski wystrój – super!). 

Pizza na zakwasie to trend, który w Berlinie od jakiegoś czasu się rozpowszechnia. Okazała się całkiem ok, chociaż jadłam lepsze. Fajnie byłoby mieć więcej opcji wegetariańskich w menu.

OK, może narzekam, ale chciałam opisać wszystkie moje spostrzeżenia. Ogólnie jednak wszyscy byliśmy zadowoleni z wizyty. Przyczyniła się do tego wspaniała obsługa, która cały czas podchodziła do naszego stolika, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku lub pożartować z nami. Gazzo Pizzę Oceniam na 4/5!


Gazzo Pizza
Hobrechtstraße 57, 12047 Berlin 
środa niedziela od 17:00


Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine