×
SPOTKANIE BIZNESOWE W BERLINIE – NAJLEPSZE MIEJSCA

SPOTKANIE BIZNESOWE W BERLINIE – NAJLEPSZE MIEJSCA


Berlin to miasto start-upów i freelancerów. Wiele osób, nie mając jeszcze biura czy miejsca w przestrzeni co-workingowej, potrzebuje od czasu do czasu spotkać się z potencjalnymi inwestorami czy partnerami biznesowymi. Dostałam od Was ostatnio pytanie, gdzie w takich sytuacjach najlepiej się spotkać? W tym poście dowiecie się, jakie są moim zdaniem najlepsze miejsca na spotkania biznesowe w Berlinie.

% Arabica | Reichenberger Str. 36
pon.-pt. 8:00 - 18:00, weekend 10:00-16:00
Nowe miejsce na najdłuższej ulicy Kreuzbergu, czyli Reichenberger Str. Kawiarnia jest jednocześnie sklepem firmowym Arabica. W dużej (150m2), dość sterylnej i minimalistycznej przestrzeni loftowej z łatwością znajdziecie stolik i chwilę spokoju, aby omówić najważniejsze sprawy z klientem. Miejsca siedzące znajdują się na wprost lady przy której składane są zamówienia, co ułatwia "domawianie" rzeczy w trakcie spotkania. W środku zbierają się głównie okoliczni mieszkańcy, a także osoby pracujące w tej części Kreuzbergu.

➳ Ora | Oranienplatz 14
pon.-pt. 12:00-01:00, weekend 09:30-01:00
Przepiękna kawiarnio-restauracja urządzona w starej aptece (Oranien-Apotheke) przy Oranienplatz. Wystrój wnętrza utrzymany jest w klimacie epoki, z autentycznymi starymi kredensami aptecznymi. Ora to elegancki lokal, ale z luźną atmosferą. Miejsce świetnie sprawdzi się na oficjalne spotkanie. Oprócz kawy, serwowane są tam także dania śniadaniowe i lunchowe oraz drinki. Minusem jest to, że nie przy każdym stoliku znajduje się kontakt, do którego można podpiąć laptopa.

NEUKÖLLN 
➳ Prachtwerk | Ganghoferstr. 2
pon.-niedz. 10:00 do 23:00 lub dłużej
Przestrzenne miejsce na styku muzyki, sztuki i kulinariów, w ciągu dnia doskonałe na spotkania biznesowe. W lokalu serwują smaczne ciasta i drinki. Od czasu do czasu można tam też posłuchać muzyki na żywo (o ile będzie tylko tłem, nie powinna przeszkadzać w meetingach). Latem dla klientów dostępne są też stoliki na zewnątrz, ale siedzenie przy nich wiąże się już z większym hałasem, dochodzącym z pobliskiej, ruchliwej Karl-Marx-Str.

➳ Isla Coffee | Hermannstr. 37
pon-pt. 07:30-18:00, weekend 09:00-18:00
Małe, przytulne miejsce, a w dodatku zero-waste! Właściciele lokalu, Peter Duran i Philipp Reichel, opracowali własny system utylizacji odpadów. Obsługa miejsca oprócz parzenia i serwowania kawy uczy się także w jaki sposób ponownie wykorzystywać resztki mleka (powstają z nich m.in. jogurty) i innych produktów z kawiarni. Każdy z baristów ma swój obszar, w którym się specjalizuje. Na spotkanie biznesowe w Isla możecie zatem iść z czystym sumieniem – wizyta będzie bardziej przyjazna dla środowiska niż odwiedziny w innych miejscach w okolicy.

MITTE
➳ Röststätte | Ackerstr. 173
Przyjemna kawiarnia, niedaleko Klubu Polskich Nieudaczników. Oferuje wyjątkowo dobrą kawę i zatrudnia najlepszych baristów (jedna z nich – Nicole, wygrała ogólnoniemiecki konkurs na najlepszego baristę 2018r.). Lokal jest estetycznie urządzony, każdy szczegół wydaje się starannie przemyślany. Ta ukryta perełka na Mitte to doskonałe miejsce na spotkanie biznesowe w centrum miasta!

➳ St. Oberholz |  Rosenthaler Str. 72A
codziennie 08:00-22:00
St. Oberholz to kultowa kawiarnia, uznawana za kolebkę wielu berlińskich start-upów. Przestrzeń na parterze jest ogólnodostępna, na piętrze (na które prowadzą piękne, kręte drewniane schody) natomiast znajdują się miejsca co-workingowe. Umówienie się na spotkanie w St. Oberholz ma swoje plusy (centralny punkt miasta), ale niestety często ciężko zdobyć wolny stolik, w kawiarni bywa głośno, a atmosfera nie sprzyja poważnym rozmowom.

PRENZLAUER BERG 

➳ Blumen Café | Schönhauser Allee 127
codziennie 10:00-18:00

Wiem, skrzeczące papugi w kawiarni Blumen Café być może nie okażą się dobrym tłem do spotkania biznesowego, ale mogą też... przełamać pierwsze lody! Jeśli szukacie niestandardowego miejsca na rozmowę z klientem, spróbujcie Blumen Café! Kawiarnia-kwiaciarnia to zielona oaza na Prenzlauer Bergu, w której wśród bujnej roślinności, z pewnością dobrze się poczujecie.

CHARLOTTENBURG
➳ Café au Lait | Kanstr. 110
codziennie 08:30-01:00
O ile za Charlottenburgiem nie przepadam, to okolice Kanstr. są całkiem fajne. Tam też znajduje się przyjemna kawiarnia, do której zaprosić można parnetów biznesowych na pogawędkę. Ładnie urządzone miejsce, z dużą ilością roślinności zachęca do spędzenia w nim trochę więcej czasu. Wbrew temu, co mówi nazwa, w Café au Lait serwują nie tylko kawę, ale także pyszne śniadania/brunche.

WEDDING 
➳ Mars | Gerichtstr. 35
pon.-pt. 11:00-18:00, weekend 10:00-17:00
Restauracja/kawiarnia w dawnym krematorium, z widokiem na cmentarz. Kto odważy się tam wybrać na kawę, brunch, lunch czy kolację, nie pożałuje. Ta zielona enklawa na Weddingu jest zacisznym miejscem, w którym z dala od zgiełku przeprowadzić można rozmowę z potencjalnym klientem. Do dyspozycji gości jest także spory ogród znajdujący się za kawiarnią.

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine