×
FLOATING UNIVERSITY BERLIN  – BERLIŃSKI UNIWERSYTET NA WODZIE

FLOATING UNIVERSITY BERLIN – BERLIŃSKI UNIWERSYTET NA WODZIE


Floating University = od maja do września 2018  kolektyw raumlaborberlin zaprasza do wizjonerskiego, pływającego laboratorium będącego miejscem zbiorowej i eksperymentalnej nauki, transferu wiedzy i budowania transdyscyplinarnej sieci kontaktów w celu przełamania wielu utartych praktyk miejskich. Uniwersytet organizuje wykłady, szkolenia, spotkania z ekspertami i wiele więcej. Zobaczcie, jak świetny jest ten projekt!

Pływający kampus dla miast w transformacji

Terminy
Floating University Semestr I: 09.04. – 15.09.2018
Otwarcie: 10.05.2018

Dni otwarte dla zwiedzających
Wiosna 04.05. – 20.05.18
Lato 29.06. – 15.07.18
Jesień 31.08. – 15.09.18
➳ na to jeszcze możecie się załapać!
Zlewisko wody deszczowej zaraz obok byłego lotniska Tempelhof jest od maja (do września) miejscem spotkań studentów i naukowców z ponad 20 międzynarodowych uczelni, a także artystów z całego świata, ekspetów, architektów, muzyków i tancerzy. Ich celem jest przyjrzenie się codziennym praktykom związanym z życiem w mieście i sformułowanie wizji i pomysłów na organizacyjną transformację. W eksperymentalnej przestrzeni basenu retencyjnego Floting University poszukuje nowych wizji dla miast z trudną do przewidzenia przyszłością.
Studenci i nauczyciele z Berlina, Europy i innych miejsc współpracowali podczas budowy kampusu, w skład którego wchodzą: przestrzenie do nauki i warsztatów, audytorium, wieża-laboratorium z systemem eksperymentalnego filtrowania wody, kuchnia, bar i toalety. Stworzyli przestrzeń do wymiany wiedzy w eksperymentalnych, edukacyjnych formatach. Jest to miejsce, gdzie transdyscyplinarne zespoły zajmują się odpowiedzią na wiele pytań, w tym: 

  • W jaki sposób w dzisiejszych czasach miasta mogą poradzić sobie z zagrożeniami, napięciami i szansami związanymi z globalnym ocieplenia, niedoborem zasobów, różnorodnością i przyspieszonym rozwojem? 
  • Jakich narzędzi potrzebujemy, aby w przyszłości dobrze funkcjonować i pracować efektywnie? 

Podczas trzech tygodni otwartych, w maju, lipcu i wrześniu, Floating University zaprasza lokalnych i międzynarodowych odwiedzających do eksploracji kampusu dryfującego na zbiorniku retewncyjnym oraz do udziału w warsztatach, seminariach, wykładach, rozmowach, koncertach oraz innych występach i wydarzeniach. Konicznie wybierzcie się tam we wrześniu, ale nie zapomnijcie o... kaloszach!1 komentarz

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine