×
WEEKEND POZA BERLINEM – GDZIE WYJECHAĆ?

WEEKEND POZA BERLINEM – GDZIE WYJECHAĆ?

© Bleiche Resort & Spa
Wiosna sprzyja wyjazdom! Po zimowym śnie rozbudzam się i zwykle staram się zaplanować kilka weekendów od marca do maja poza Berlinem. Właśnie wróciłam z jednego wyjazdu i już myślę o kolejnych. Brandenburgia i Meklemburgia to piękne zielone tereny, z dużą ilością jezior i lasów, gdzie z łatwością złapiemy oddech.  Jeśli zdarza się Wam mieć dość Berlina, oto moje propozycje, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta – do maksymalnie 3 godzin drogi samochodem lub innymi środkami transportu.
 
© Bleiche Resort & Spa


➳ SZPREWALD/SPREEWALD (przeczytaj na BERLINSKO)
Niemiecka Wenecja, błota czy błotnista dolina – to tylko niektóre określenia terenów zamieszkiwanych kiedyś przez Łużyczan, w okolicach dzisiejszych miejscowości Burg, Lübbenau, Lübben i Lehde. W Szprewaldzie znajduje się wiele hoteli i ośrodków ze SPA i basenami. W miejscowości Burg są termy (baseny solankowe i sauny) i luksusowy hotel Bleiche Resort, w Lübben jest Strandhaus – przyjemny hotel, oferujący masaże i zabiegi relaksacyjne. Niedaleko mieszczą się także słynne Tropical Islands, o których pisałam niedawno na blogu. Szprewald to rezerwat biosfery UNESCO, miejsce dla miłośników przyrody. Na miejscu warto zaplanować: spływ łódką czy wycieczkę kajakiem i... smakowanie ogórków, będących specjalnością rejonu. 

Jedno z jezior w Uckermark

UCKERMARK
Uckermark czyli Marchia Wrzańska z głównymi miastami: Prenzlau (Przęcław), Schwedt/Oder (Świecie), Angermünde (Węgryujście) to malownicza, idylliczna kraina, w niedalekiej odległości od Berlina. Łatwy dojazd sprawia, że chętnie organizowane są tu festiwale, m.in. Uckeralm Festival w dn. 03-05.08.2018r., w starym opuszczonym gospodarstwie. Na terenie Uckermark jest dużo gospodarstw agroturystycznych (oferty noclegów na airbnb), hoteli i restauracji z lokalnymi potrawami. Na wyjazd z rodziną lub znajomymi polecam Das Schwarze Haus w Gerswalde. W miasteczku Templin znajdują się termy NaturThermeTemplin. 
  
POJEZIERZE MEKLEMBURSKIE 
(1) FORSTHAUS STRELITZ

© Forsthaus Srelitz
Rustykalne gospodarstwo z gospodą i pokojami do wynajęcia (50-140eur za noc) w Neustrelitz w Meklemburgii, 1,5 godz. drogi od Berlina. Właścicielem jest Wenzel Pankratz, który odziedziczył farmę po rodzicach i zdecydował przekształcić w pensjonat, po latach pracy jako szef kuchni w berlińskich restauracjach. Obsługa składa się z członków rodziny właścicieli. Przygotowują oni na miejscu posiłki na bazie lokalnych wyrobów. Pokoje w gospodarstwie zostały urządzone zgodnie z dewizą mniej znaczy więcej. Niczego jednak nie brakuje do pełnej weekendowej relaksacji: jest smaczne jedzenie i wino, wygodne materace i dźwięki natury dochodzące zza okna. Pomysł na któryś z długich weekendów w maju?

(2) SCHLOSSHOTEL FLEESENSEE
 
© Schlosshotel Fleesensee

Niedaleko od Strelitz znajduje się Schloss Fleesensee, w miejscowości Göhren-Lebbin nad jeziorem Fleesensee, 1,5godz. drogi od Berlina. Malowniczo położony zamek (kraina jezior w Meklemburgii) zamieniony został na hotel z basenem, saunami i masażami. Oferta hotelu jest zróżnicowana, dostosowana do różnych potrzeb i budżetów. W podstawowym pakiecie jest nocleg, śniadanie i wstęp do SPA. Dodatkowo skorzystać można z restauracji, baru, siłowni czy nawet pola golfowego znajdującego się w kompleksie parkowym przy zamku.

Zamek w Ralswiek

➳ OSTSEE/MORZE BAŁTYCKIE
Możliwe, że bardziej znacie plaże nad Morzem Bałtyckim, a mniej nad Ostee. Polecam wypad nad morze po niemieckiej stronie granicy. Pomiędzy Rugią a Prerow (dojazd: ok. 3 godz.) czy jeszcze dalej  – Rostock znajdują się piękne, piaszczyste i spokojne plaże. Przed sezonem bez problemu znajdziemy nocleg, unikniemy tłumów w restauracjach i skorzystamy na zniżkach off-season.

Plaża w Prerow
 

1 komentarz

  1. Anonimowy30/3/18

    Zapraszam do Spreewaldu! Pracuję w Strandhaus/Strandcafe w Lubben, latem jest pięknie ☺️

    OdpowiedzUsuń

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine