×
UNICAT MUSIC – POLSKI ZESPÓŁ TWORZĄCY W BERLINIE

UNICAT MUSIC – POLSKI ZESPÓŁ TWORZĄCY W BERLINIEPrzeczytajcie o zespole Unicat, który od niedawna tworzy w Berlinie. Muzycy tak mówią o sobie: duet powstał z potrzeby wyrażenia siebie. Ujście emocji, zobrazowanie miłości do muzyki. Opowiedzenie historii własnej w sposób, który wolny będzie od stylistycznych wzorców. Jest środkiem na przedstawienie własnych obserwacji tego, co wokół nas i przemyśleń tego co przed nami. Ujściem artystycznej potrzeby zostawienia po sobie unikalnego śladu egzystencji. Jest projektem, który ma odzwierciedlać spojrzenie na świat dwójki ludzi: Dominiki Muzykant i Mikołaja Gruszeckiego. W muzycznych ramach zamknięty został świat ich inspiracji. Szeroki, wymykający się porównaniom i łatkom. Ich muzyka czerpie zarówno z muzyki klasycznej jaki i elektronicznej, jazzu, soulu. 

Jak znaleźliście się w Berlinie? 

Dominika: Berlin pojawiał się u nas juz od dłuższego czasu. Ja przyjeżdżałam tutaj z rodzicami, a Mikołaj studiował fortepian na Jazz Institut Berlin. We Wrocławiu zaczeliśmy razem grać i stwierdziliśmy jednogłośnie, że Berlin jest naszym miejscem. Na początku przyjeżdżaliśmy tu bardzo często, aż w końcu zostaliśmy. Było to paralelne z powstawaniem Unicatu i tworzeniem muzyki. 

Czy miasto sprzyja procesom twórczym i można z niego czerpać muzyczne inspiracje? 

Dominika: Zdecydowanie tak. Można z niego czerpać nie tylko inspiracje muzyczne, ale również energię do życia. Miasto zaskakuje na każdym kroku. Pełne skrajnej architektury, różnorodnych mieszkańców i ich zwariowanych pomysłów. Jest miejscem, gdzie każdy może znależć swój kąt i czuć się dobrze. Miasto zrzesza masę artystów, przez co każdy koncert, wystawa, determinują dyskusję, bo ma się pewność że uczestniczą w tym inni ludzie sztuki. A każde spotkanie niesie za sobą kolejne inspiracje. 

Jakie są Wasze ulubione sale koncertowe w Berlinie? 

Mikołaj: Miejsca do których lubimy chodzić to Kantine am Berghain i oczyściecie sam Berghain, który na koncetach robi ogromne wrażenie. Przepiękna sala Filharmonii Berlińskiej albo w całkiej innym klimacie, mała i przytulna scena A-TRANE. A poza tym zostało nam jeszcze sporo miejsc do zobaczenia, więc napewno nasza lista sie poszerzy. 

Jakie koncerty w najbliższym czasie możecie polecić w mieście?

Dominika: Za niedługo będziemy mogli usłyszeć w Berlinie zespół Knower. W lutym jeszcze Son Lux, a poza tym staramy się ciągle wypatrywać nowości i szukać swoich ulubieńców. 

Jakie są Wasze muzyczne plany na przyszłość? 

Mikołaj: Lista planów jest bardzo długa, a z tego co możemy zdradzić to niebawem pojawi się nasze nowe wideo. Pracujemy właśnie nad trasą koncertową i za niedługo ujawnimy miejsca i daty, gdzie będzie można nas usłyszeć. Zamieszczamy wszystko na naszym fanpage’u do którego śledzenia zapraszamy. Od wczoraj jesteśmy dostępni na Spotify oraz innych platformach streamingowych.Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine