×
NAJLEPSZY FALAFEL W BERLINIE

NAJLEPSZY FALAFEL W BERLINIE


Choć to kebab i Currywurst kojarzą się bardziej z Berlinem, zamiast o nich napiszę w tym poście o najlepszych falaflach w Berlinie. Nie jem mięsa, zatem pozostaje mi tylko polecać miejsca wegetariańskie i wegańskie. Najbardziej popularnym kebebem w Berlinie jest Mustafa's Gemüse Kebap, choć pewnie jest wiele lepszych (jeśli chcielibyście podzielić się swoją wiedzą w tym temacie, zachęcam do zgłoszenia tekstu poprzez formularz dostępny w zakładce u góry). Falafle, czyli smażone kulki z ciecieżycy należą do specjałów kuchni arabskiej – są równie popularne jak wspomniane przeze mnie berlińskie potrawy, a przy tym może nieco zdrowsze i bardziej przyjazne środowisku.

Azzam | Sonnenallee 54, 12045 Berlin
Azzam to zdecydowanie najlepszy falafel w mieście! Lokal oferuje smaczne arabskie potrawy w niskich cenach. Do bistro warto się udać wtedy, gdy zależy nam na czasie i chcemy szybko i tanio zjeść. Raczej nie jest to miejsce, gdzie można się wygodnie rozsiąść i godzinami siedzieć przy stoliku ze znajomymi. Choas panujący w środku nie sprzyja trawieniu (trochę spokojniej jest przy stolikach znajdujących się z tyłu sali). Klimat Azzam odbija harmider ulicy, przy ktorej się znajduje – ruchliwej Sonnenallee.

Falafel Jakoub | Weserstraße 14,  12047 Berlin
Sposób na szybkie i tanie jedzenie przy Weserstraße. Lokal stanowi połączenie imbissu i späti, a taka kombinacja jest niezwykle praktyczna (zwłaszcza w tej części Neukölln). W menu standardowo znajdują się: falafle, halloumi, hummus, makali i sałatki ze świeżych warzyw.

Dada Falafel | Linienstraße 132, 10115 Berlin
Od zamknięcia Tacheles i przeniesienia galerii C/O do Charlottenburga, mniej turystów zapędza się w te okolice przy Oranienburger Str. Czesem jednak wybierają się tam właśnie po to, by spróbować jednego z najlepszych falafli w Berlinie. Dada podzielona jest na dwie części: imbisową i restauracyjną. W tej pierszej zawsze ustawiają się kolejki, w tej drugiej – też zwykle z trudem udaje się znaleźć wolny stolik. W restauracji warto zamówić talerz wegetariański, w skład którego wchodzi taboule, warzywa, falafel i hummus. 

Sanabel | Schleisische Straße 36, 10997 Berlin
W drodze do lub z Club der Visionäre czy innych klubów warto wstąpić do Sanabel. To proste bistro przy Schlesi oferuje smaczne specjały popularne w Berlinie: falafel, hummus, shawarma czy halloumi – w bułce albo na talerzu. Ceny zdecydowanie wyższe niż na Neukölln, ale tak to już jest na Kreuzbergu...

Esra | Kastanienallee 88 & Oranienburger Str. 87
Esra to moje odkrycie z czasów, kiedy pracowałam na Prenzlauer Bergu. Proste bistro oferuje ogrome porcje arabskich potraw w przystępnych cenach. Idealna opcja na lunch! W okolicy Kastanienallee to chyba jedyne miejsce, gdzie stosunek ceny do ilości i jakości jest tak fair. Oprócz dań na talerzu, w Esra można zamówić także falafle (i inne) w bułce.

Więcej o kuchni arabskiej przeczytać możecie w moim poście: Kulinarna wycieczka po Neukölln kuchnia arabska.

 SMACZNEGO!
fot. Young Shanahan |  flickr.com

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine