×
SPA & WELLNESS | RELAKS W BERLINIE

SPA & WELLNESS | RELAKS W BERLINIE

Vabali
Przetrwanie zimy w Berlinie to dla wielu ciężkie zadanie. Bywa, że od października do końca kwietnia niebo jest nieustannie zachmurzone, jest ciemno i depresyjnie. Do tego często dochodzi także mróz i śnieg (*obecna zima jest wyjątkowa, bo ani nie jest biała, ani specjalnie chłodna, charakteryzuje się też dużą ilością słonecznych dni). Niektórzy udają się zatem na tropikalne wakcje, najczęściej w styczniu i lutym (najcięższych miesiącach) w oddalone zakątki świata by móc cieszyć się życiem, a nie pogrążać się coraz bardziej w berlińskiej melancholii. Podpowiem Wam, gdzie można poczuć się jak w egzotycznym kraju, nie wyjeżdżając z miasta.

Liquidrom
Liquidrom | Möckernstr. 10, 10963 Berlin
Moje ulubione SPA w Berlinie! W obiekcie znajdują się 4 rodzaje saun: sauna fińska (sucha), sauna parowa, sauna solna (z solą himalajską) i przeszklona kelo sauna z widokiem na patio w stylu japońskim. Przy barze, gdzie ustawione się leżaki do relaksu, znajdują się także drzwi wyjściowe na podwórze – a tam ci odważniejsi mogą udać się do jacuzzi na świeżym powietrzu. Najciekawszy jest jednak basen z przygaszonym światłem, podwodną muzyką i lekko słoną wodą. Liquidrom oferuje także masaże, na które warto zapisać się z wyprzedzeniem, bo inaczej ciężko załapać się na wolny termin. Cały dzień w SPA kosztuje 29,50 eur. Wszystkie dodatkowe koszty doliczane są do rachunku, który opłacamy przy wyjściu, oddając klucz z chipem. Liquidrom jest mniejszy niż Vabali, a przez to zdecydowanie przyjemniejszy.
 
Vabali –przestrzeń do relaksu

Vabali | Seydlitzstr. 6, 10557 Berlin
Vabali to ośrodek zaprojektowany na wzór wioski z Bali. To miejsce, do którego można się udać zarówno latem jak i zimą. Na ogromnej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej znajdują się liczne sauny (10 różnych), pomieszczenia do masażu, prywatne i ogólnodostępne pokoje do relaksu, restauracja-bar. Centralny punkt stanowi basen o głębokości 1,35m i powierzchni 200 m2, otwarty na kondygnacje powyżej. Całodniowy pobyt kosztuje 36,50eur. Po ośrodku można poruszać się wyłącznie nago lub jedynie w okryciu ręcznikiem lub szlakrokiem, zgodnie z niemiecką FKK (Freikörperkultur). Kostiumy kąpielowe, bokserki itp. są niedozwolone.

Ein Beitrag geteilt von macheten (@macheten) am
Hamam | Mariannenstr. 6, 10997 Berlin
Turecka łaźnia dla kobiet w centrum zajmującym się sprawami kobiet Schokofabrik. Na wzór tradycyjnych łaźni, Hamam jest nie tylko miejscem, gdzie można zadbać o swoje ciało, to także punkt spotkań kobiet. W luźnej atmosferze można porozmawiać z koleżankami, poznać kobiety z różnych środowisk. Założeniem jest swobodna wymiana myśli, poglądów, nieskrępowane niczym rozmowy. Całodniowy pobyt kosztuje 34eur, 3 godz. – 18eur. Najlepiej, jeśli na termin wizyty umówimy się telefonicznie i zarezerwujemy miejsce. Spontaniczna wizyta może się nie udać z powodu braku miejsc.

Stadtbad Oderberger Straße | Oderberger Str. 57, 10435 Berlin
Piękny basen i sauna przy stylowym hotelu Oderberger na Prenzlauer Bergu. Basen od 1986r. pozostawał pusty i dopiero po gruntownym remoncie trawającym od 2012r., został udostępniony dla gości hotelowych i innych. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 2016r. Wszyscy zainteresowani historią budynku mogą udać się na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem, w każdy wtorek o godzinie 17:00 (zbiórka na recepcji, bez konieczności uprzedniej rezerwacji). W podziemiach basenu znajduje się sauna fińska oraz fontanna lodowa. Ponadto dostępne są także leżaki do naświetlania promieniami podczerwonymi. Wstęp na basen i sauny dla gości spoza hotelu kosztuje 19eur za dwie godziny. Każda kolejna rozpoczęta godzina to 6eur.

Meridian SPA Spandau | Klosterstr. 3, 13581 Berlin
SPA przy dużym centrum fitness na Spandau. Dzienny pobyt, w zależności od dnia tygodnia i pory dnia to ok 20-35eur. Dla gości dostępne są baseny (na zewnątrz i w środku), sauny (6), łaźnia, jacuzzi, masaże, solarium i przestrzenie do relaksu. SPA usytuowane jest na dachu, na zewnątrz obiektu znajduje się taras o powierzchni 600m2. Rodzice mogą zostawić dzieci z pracującymi na miejscu opiekunkami. 

Tropical Islands | Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick
Na koniec w moim zestawieniu zamieszczam najbardziej egzotyczne miejsce w pobliżu Berlina, czyli sztucznie stworzone tropikalne wyspy znajdujące się w budynku na kształt statku kosmicznego, usytuowane  w małej wiosce w Brandenburgii. Na wyjazd tam trzeba zarezerwować więcej czasu, najlepiej cały dzień lub dzień lub dzień + noc (obiekt oferuje noclegi w domkach biosfery lub poza nią). Całodniowy bilet wstępu na baseny i sauny kosztuje 49eur. Ten dziwny, sztuczny twór może odpychać nadmiarem tandety, ale z wielu względów warto się tam wybrać. Przede wszystkim jest to unikatowe doświadczenie: sam obiekt jest architektonicznym ewenementem, za którym stoi perwersyjna idea sztucznego wykreowania egzotyki. Przymykając oczy na kicz, myślę, że wszystkim stęsknionym za słońcem i ciepłem tropikalny klimat Tropical Islands może przypaść do gustu.

Poza tym polecam wszelkie inne mniejsze sauny, Holmes Place, ofertę masaży w ramach Urban Sports itd. Zima w Berlinie jest ciężka, ale można postarać się ją sobie umilić!

*Zdjęcia: materiały prasowe

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine