Obsługiwane przez usługę Blogger.

ESCAPE Berlin


Jako dziecko lubiłam labirynty, zagadki, gry orientacyjne w poszukiwaniu celu, na który uczestnik jest naprowadzany krok po kroku, układając w całość kolejne elementy zgadywanki. Dlatego ucieszyłam się niedawnym zaproszeniem do przetestowania jednej z Live Escape Games od escape-berlin.de (część escape-game.org). Nigdy wcześniej nie miałam okazji uczestniczyć w takiej zabawie, a okazało się to być świetną formą spędzenia czasu ze znajomymi. W ofercie berlińskiego oddziału firmy znajdują się następujące gry: Sherlock Holmes, Big Päng, Schnapsladen i Kidnapped. Dwie pierwsze sprawdzą się również dla dzieci, ja zdecydowałam się na Schnapsladen. 

Jak długo trwa gra?
Mieliśmy dokładnie godzinę na to, żeby wydostać się z pokoju. Oczywiście była możliwość wydłużenia czasu gry, ale ambicja nam na to nie pozwalała! W poczekalni zobaczyliśmy, że najlepszy czas rozwiązania zagadki wynosił ok. 45min. Nam udało się zamknąć w godzinie – skończyliśmy dokładnie minutę przed czasem!

Ile osób może uczestniczyć w zabawie?
Standardowo w grze może uczestniczyć od 2 do 12 osób. My poszliśmy w piątkę i taka liczba była optymalna. O powodzeniu przedsięwzięcia decyduje praca zbiorowa. Być może przy większej liczbie osób trudniej byłoby się dogadać, choć z drugiej strony więcej byłoby mądrych głów do rozwiązania zagadki!


Na czym polega gra?
Celem Schnapsladen było odnalezienie receptury alkoholu o nazwie Berliner Tropfen. Gra rozgrywa się w zaaranżowanym sklepie monopolowym. Na początku wydawało mi się, że znajduje się w nim wyjątkowo mało rzeczy jak na escape game, ale później okazało się, że większość z nich ma znaczenie, trzeba być bardzo czujnym i kreatywnym. Nie chcę w tym miejscu zdradzać zbyt dużo szczegółów, ale przyznam, że nie było łatwo! Początek gry z pewnością był mniej dynamiczny i chaotyczny, nie potrafiliśmy się skupić i wspólnie działać, później nasza uwaga wyostrzyła się (albo pomogły popijane w trakcie shoty!) i łatwiej nam było z głową podchodzić do kolejnych łamigłówek i zadań.

Kupon na escape game może być świetnym prezentem urodzinowym, sposobem spędzenia czasu ze znajomymi, opcją na wspólną zabawę z ludźmi z pracy w ramach team eventu itd. Zachęcam do testowania (zwłaszcza zimą) ! 
Więcej informacji (wraz z cennikiem) znajdziecie na podanych powyżej stronach. Znajdziecie tam też kalendarz gier ułatwiający wybór dogodnego terminu.


Adres:
Escape Berlin
Storkower Str. 140
10407 Berlin
(piąte piętro budynku)

Post powstał przy współpracy z:

Storkower Str. 140, 10407 Berlin, Deutschland

Brak komentarzy