×
PORTUGALSKI BERLIN – PORTUGALSKIE KAWIARNIE W BERLINIE

PORTUGALSKI BERLIN – PORTUGALSKIE KAWIARNIE W BERLINIE


Dla odmiany, zamiast o polskim, napiszę tym razem o portugalskim Berlinie. Portugalia jest dla mnie wspaniałą oazą spokoju, z mnóstwem dobrego jedzenia i wina oraz przyjaznymi ludźmi. Chętnie tam jeżdżę odpocząć od berlińskiego zgiełku. Po mojej ostatnie wizycie w Porto, przygotowałam artykuł dla Zwykłe Życie o tym uroczym miasteczku. Jeśli się tam wybieracie, skorzystajcie z moich wskazówek. Natomiast jeśli będziecie chcieli posmakować Portugalii w Berlinie, możecie wybrać się do któregoś z miejsc opisanych w tym poście.

Melro | Graefestraße 10, 10967 Berlin
W poszukiwaniu dobrze przyrządzonego bacalhau (suszony, solony dorsz) można udać się do portugalskiego bistro Melro. Miejsce ma bardzo estetyczny wystrój, a serwowane przekąski są wyjątkowo smaczne. Latem miło jest usiąść na zewnątrz i obserwować coraz bardziej ruchliwy Graefekiez.


Pastelaria A Galão | Weinbergsweg 8, 10119 Berlin
Lokal z pastel de nata (babeczka z ciasta francuskiego i żółtek) galao (rodzaj kawy, podobny do latte)W godzinach porannych nieco bardziej tłoczny, w ciągu dnia panuje niespieszna atmosfera, podobnie jak w każdym typowym portugalskim barze: klienci czytają gazety, rozmawiają ze sobą, konsumują przekąski wybrane z niewielkiej karty dań. 


Bekarei | Dunckerstraße 23, 10437 Berlin
Piekarnia, która zaopatruje m.in. Pastel, a także zajmuje się cateringiem i sprzedażą magicznych pudełek z portugalskimi wypiekami. Warto udać się tam na portugalskie śniadanie z tosta mista w roli głównej.

Pastel | Wrangelstr. 44, 10997 Berlin
Urocza mini-kawierenka i piekarnia, w błękitno-pastelowych barwach, usytuowana na Kreuzbergu, w dawnym punkcie sprzedaży jajek. Inaczej niż w Pastelarii, nie ma tu opcji długiego przesiadywania godzinami przy kawie, bo w środku naprawdę jest niewiele przestrzeni użytkowej, ale na szybką wizytę po tradycyjne portugalskie przysmaki wystarczy.

A Taleha | Holsteinische Str. 17, 10717 Berlin
Prawdziwej kuchni portugalskiej w Berlinie w stu procentach niestety nie da się posmakować, bo obfituje ona w dobrej jakości, świeże owoce morza i ryby, a o to jednak trudno w Berlinie. Dużo dań rybnych do wyboru jest w jednej z najlepszych restauracji portugalskich w Berlinie - A Taleha, specjalizującej się w kuchni z rejonu Algarve. W karcie m.in. cataplana (danie rybne, jednogarnkowe - wszystkie składniki potrawy gotuje się razem), paella rybna i tapas.

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine