×
Spreewald // Szprewald – magiczna kraina zwana niemiecką Wenecją

Spreewald // Szprewald – magiczna kraina zwana niemiecką Wenecją


Decyzja o wyjeździe do Spreewald / Szprewaldu była dość spontaniczna. Sprawdziłam w internecie parę miejsc, zarezerwowałam pokój w hotelu i wszystko okazało się strzałem w dziesiątkę. Żałuję, że pobyt był tak krótki (tylko weekend).
Dojazd z Berlina samochodem zajął nieco ponad godzinę (z Berlina możliwy jest także dojazd pociągami regionalnymi). Zatrzymaliśmy się w pięknie urządzonym hotelu Villa Fortuna, w Lübben (Lubin). Senne miasteczko ma parę atrakcji do zaoferowania, jednak poza sezonem niewiele się tam dzieje. To zdecydowanie nie cel podróży dla osób spragnionych wrażeń, raczej kontaktu z naturą i odpoczynku... Polecam spacer wokół Wyspy Pałacowej i wzdłuż wodnych kanałów. W Lübben można wynająć kajak, lub załapać się na zorganizowany rejs komercyjny niewielką łódką. Na miejscu koniecznie warto spróbować ogórków od lokalnych rolników oraz szparagów (akurat jest sezon!). Dobre jedzenie znajdziecie np. w Strandhaus, gdzie ponadto znajduje się hotel ze SPA i saunami.Drugiego dnia pobytu, nie mogłam zdecydować się, czy udać się na basen do Burg (Termy Szprewaldzkie), czy na kajak (pogoda była pochmurna, wietrzna i deszczowa). W Burg dodatkową atrakcją jest same miasteczko, które podobno jest bardzo malownicze. Nie udało mi się jednak o tym przekonać, bo stanęło na przeprawie kajakowej, startując z Lübbenau (Lubnjow). Pogoda okazała się jednak nie najgorsza i bez problemu dopłynęliśmy do Freilandmuseum Lehde - pięknego skansenu, do którego dostać się można drogą wodną (płynąc niewielkimi kanałami) lub lądową (spacerując np. z centrum Lübbenau)
Piękno krajobrazu Spreewaldu momentami zapiera dech w piersiach. Wiosna to dobra pora, by się tam wybrać, bo nie ma jeszcze tłumów turystów i zatorów na kanałach. To świetna odskocznia od berlińskiego trybu życia i niezły sposób na odpoczynek na łonie natury. Polecam! 


3 komentarze

  1. Świetny pomysł na weekend, stęskniłam się za kajakami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine