×
Siema Łukasz

Siema Łukasz

Łukasz, 29 lat, właściciel internetowego sklepu Deco Wizards // Łukarz, 29, owner of  Deco Wizards
POLACY W BERLINIE  
*SIEMA to seria wpisów o Polakach w Berlinie. Spotkanym osobom zadaję zawsze te same, cztery proste pytania. Odpowiedzi pozwolą Wam zapoznać się z sylwetkami Polaków mieszkających w stolicy Niemiec. Więcej przeczytacie w zakładce O Polakach.
[PL] 
Skąd jesteś?
Z polskiego bieguna zimna :) Jestem urodzony w Warszawie, wychowany w Suwałkach, dość dużo czasu spędziłem w Poznaniu, po drodze rok studiów w Edynburgu i 4 lata w Düsseldorfie. Ciężko powiedzieć, które miejsce mnie ukształtowało najbardziej i z którym miejscem najbardziej się identyfikuję. Z każdym na pewno mam bardzo miłe wspomnienia.

Co robisz w Berlinie?
Mieszkam i pracuję, ale oczywiście staram się korzystać z Berlina najmocniej, jak to możliwe, odwiedzając interesujące miejsca, poznawać ciekawych ludzi i przy okazji zarabiać pieniądze. Z zawodu jestem project managerem w branży IT, obecnie też przedsiębiorcą. Rozwijam swój własny projekt, na który poświęcam każdą minutę swojego wolnego czasu, ale zawsze znajduję też czas dla żony i najbliższych osób. Uwielbiam, jak dużo rzeczy dzieje się w moim życiu. Nie akceptuję lenistwa i nudy. Bardzo szybko uciekam od osób, które mało robią, a dużo gadają. Wyznaję zasadę, że powinniśmy cieszyć się każdą minutą naszego życia, niezależnie od tego, co się w naszym życiu dzieje.Co lubisz w Berlinie?
Przede wszystkim to, że można tutaj odnaleźć dosłownie wszystko oraz to, że cały czas miasto tętni życiem. Berlin jest dla mnie niesamowitą mieszanką wszelakich kultur, narodowości, i osobowości i moim zdaniem ciężko jest go jednoznacznie sklasyfikować. Z jednej strony mamy bardzo alternatywne i hipsterskie dzielnice Kreuzberg, Neukölln czy Friedrichshain, z drugiej bardzo niemieckie Westend czy prestiżowe Ku’damm. Jeśli mamy ochotę na libańskie manouche czy kuchnię etiopską, to bez problemu je w Berlinie odnajdziemy. I to wszystko wlaśnie w Berlinie uwielbiam.

Czego nie lubisz w Berlinie?
Tego ze w niektórych miejscach jest, mówiąc kolokwialnie, “smród i brud” i nikogo to nie obchodzi. Wynika to jednak z wszechobecnej “wolności”, która akurat bardzo mi odpowiada. Czasem też niestety berlińskie wyzwolenie napawa mnie obrzydzeniem i estetycznym dyskomfortem. Na pewno też jest większy odsetek przestępstw i kradzieży w porównaniu do Düsseldorfu, gdzie wcześniej mieszkałem, a tego zdecydowanie nie lubię!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

[EN]
Where do you come from?
I come from the Polish 'cold pole'. I was born in Warsaw, raised in Suwałki [the coldest city in Poland], I have spent lots of my time in Poznań, I have studied for one year in Edinburgh and lived for 4 years in Düsseldorf. It's hard to say which place shaped me the most and with which I can identify the most. With all of them, I have really nice memories.

What do you do in Berlin?
I live and work in Berlin, trying to make the most of it by visiting interesting places, meeting people and working at the same time. By profession, I am an IT project manager, but currectly I am more of an entrepreneur, working on my own project. I spend every minute on it, but obviosuly, I also try to spare some time for my wife and the loved ones. I love when there's lots of things going on in my life. I don't accept laziness and boredom. I quickly run away from people who don't turn words into deeds. I stick to the principle of enjoying every moment of my life, regardless the cirumstances.

What do you like about Berlin?
Primarly, the fact that you are able to find everything here and that the city teems with life. To me, Berlin is a fascinating mix of cultures, nationalities and personalities, but it's hard to classify all of it clearly. On one hand, we have here alternative and hipster disctricts such as Kreuzberg, Neukölln or Friedrichshain, on the other hand, there's German Westend or prestigious Ku’damm. When we feel like eating a Lebanese manouche or something Ethiopian, it wouldn't be hard to find those in the city. For all of this I actually love Berlin.

What don't you like about Berlin?
I don't like the omnipresent foulness and that no one cares about that. Obviously, it derives from the omnipresent freedom that I actually really enjoy. However, sometimes Berlin's emancipation makes me sick and uncomfortable. For sure, there's a bigger percentage of crimes and theft here, in comparison with Düsseldorf, where I used to live. That I really dislike!

Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine