×
Julia – Polish Thursday Dinners / Obiady Czwartkowe

Julia – Polish Thursday Dinners / Obiady Czwartkowe


Julia Bosski to dziewczyna z pasją - zarówno do gotowania, jak i do muzyki. Do tego z łatwością potrafi zainteresować rozmówcę, o czym przekonałam się spotykając się z nią po raz pierwszy w Lust Bar, gdzie jest szefem kuchni. To właśnie ona stoi za inicjatywą Obiadów Czwartkowych, które od 2013r. odbywają się z różną regularnością w Berlinie. Julii spodobał się pomysł supper clubów i postanowiła w podobny sposób poznawać ludzi, przy okazji przedstawiając polską kuchnię i kulturę obcokrajowcom. Celem od początku było przełamanie stereotypów kojarzących się z naszym krajem. Obiady/kolacje Julia organizowała w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta, pierwotnie w lofcie swojego byłego chłopaka, później także np. nad kanałem na Kreuzbergu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i stopniowo zaczął zdobywać coraz większą popularność. Pod koniec 2013r. jej działania wsparł przyjaciel Donald do 2014r., kiedy przeprowadził się do Warszawy. Od tamtego momentu Julia coraz bardziej zaczęła się przekonywać do pomysłu prowadzenia spotkań samodzielnie. 


Dziś jest to jej w pełni własna inicjatywa, mająca duże grono miłośników. Oprócz zajmowania się stroną kulinarną wydarzeń, Julia często też dba o stronę artystyczną, wykonując jazzowe kawałki z repertuaru Bosski & Gall. Dla Julii ważna jest atmosfera tych spotkań. Zacieśniła zatem grono uczestników, redukując liczbę dostępnych miejsc. Bowiem, w bardziej intymnej atmosferze, łatwiej jest rozmawiać. W menu obiadów czwartkowych znajdują się już nie tylko dania polskie, za każdym razem jest pojawia się coś innego. Spotkania są przede wszystkim okazją do rozmów, poznania nowych ludzi i otworzenia się na nieznane. Tak jak to kiedyś bywało, kiedy świat miał nieco wolniejsze tempo i ludzie gromadzili się przy stole, by godzinami dyskutować i w miłej atmosferze spędzać czas z bliskimi. Takie wspomnienia Julia wyniosła z domu i stara się je dziś przekazać dalej...

Przekonajcie się sami! Kolejna edycja (wielkanocna) obiadów czwartkowych już 17 marca w Lust Bar. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

[EN] Read about Julia and her project Polish Thursday Dinners in English on FvF.Brak komentarzy

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine