×
Jesień w Berlinie [2014]

Jesień w Berlinie [2014][PL] Oficjalnie rozpoczęła się już jesień, przez co klimat w Berlinie wkrótce znacznie się zmieni. Mniej czasu będziemy spędzać na zewnątrz, zaszywając się w ciepłych pomieszczeniach i kombinując jak przeżyć następne 6 miesięcy szarzyzny. Co można robić w Berlinie jesienią? Za przykładem innych blogów (Finding Berlin i Mit Vergnügen) prezentuję swoje propozycje.
[EN] It's autumn officially and soon the atmoshpere in Berlin will change. People will move from outdoors to some cosy interiors trying to figure out what to do for the next 6 grey months. Following the example of other Berlin blogs (Finding Berlin and Mit Vergnügen), I'm posting my own ideas on what to do during Berlin's autumn.

 
Blub! Badeparadies
1. Odkryj opuszczone miejsca // Explore abandoned places
 W Berlinie jest ich pełno i o niektórych już pisałam na blogu (m.in. o Teufelsberg i Eisfabrik). Jesień to świetna pora na eksploracje - jeszcze nie jest za zimno, a jednak tłumy wszędzie są mniejsze. Moim ostatnim odkryciem jest Blub! - opuszczony basen w Neuk­ölln.


2. Zacznij nowy sport! // Start a new sport activity!
Jesień to paradoksalnie najlepsza pora na spełnienie niezrealizowanych postanowień noworocznych. Życie koncentruje się w zamkniętych pomieszczeniach, a brak letnich rozpraszaczy będzie sprzyjać regularności ćwiczeń. Polecam wspianie (w Berlinie jest całkiem sporo ścianek wspinaczkowo-bulderowych, np. der Kegel, Ostbloc, Berta Block, Magic Mountain, T Hall, Bright Site...oraz bunkier)!

3. Wybierz się do kina // Go to the movies
Nadrabianie zaległości kinowych to chyba jeden z najprzyjemniejszych pomysłów na jesień. W Berlinie moje ulubione kina to Ladenkino (rtnerstr.19), Babylon Kreuzberg (Dresdener Str. 126) i Neues Off (Hermannstr. 20).


LATA Berlin Has It - great Portuguese food
4. Wyjdź gdzieś ze znajomymi // Go out somewhere with your friends
 Często podczas spontanicznych wyjść odkrywamy prawdziwe perełki. Dzięki znajomym trafiłam m.in. do Lata Berlin, Chapel Berlin, Barini, WestBerlin i wielu, wielu innych super miejsc.

5. Zrób zakupy // Go shopping 
Trochę o zakupach w Berlinie wspomniałam już w przewodniku dla portalu Oh so simple, a w poprzednim poście pisałam o second handach i pchlich targach. Świetnym sklepem z rzeczami od polskich projektantów jest NO WÓDKA.

2 komentarze

  1. Hej Justyna - fantastyczny blog! Odkryłam go po artykule na DW. Sama eksploruję i próbuję oswoić Berlin również p. pisanie bloga, wpadnij czasem: http://niebonadberlinem.blogspot.de/
    Pozdrawiam serdecznie!
    Nadia

    OdpowiedzUsuń

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine