×
Siema Mops!

Siema Mops!

Mops Bebsky, 29,  muzyk / musician

POLACY W BERLINIE
*SIEMA to seria wpisów o Polakach w Berlinie. Spotkanym osobom zadaję zawsze te same, cztery proste pytania. Odpowiedzi pozwolą Wam zapoznać się z sylwetkami Polaków mieszkających w stolicy Niemiec. Więcej przeczytacie w zakładce O Polakach. 

 [PL]
Skąd jesteś?
Urodziłem się w Zabrzu. Śląsk mnie wychował, tam zacząłem tworzyć, tam mam najbliższą rodzinę i przyjaciół. Bardzo chciałbym tam kiedyś wrócić.

Co robisz w Berlinie?
W Berlinie mieszkam od jakiś 5-6 lat.
Tutaj mam swoje studio nagraniowe (wspólnie z DJ Pete, razem tworzymy SMAGALAZ). Pracuję, organizuję polskie imprezy - głównie koncerty hiphopowe (np. serię polskich imprez hip-hopowych w Berlinie - POLAKI W BERLINIE). Tutaj zrobiłem pierwszy legalny album wydany w Polsce. Większość naszej muzyki jest wydawana w Polsce - gdzie chciałbym w końcu wrócić.

Co lubisz/kochasz w Berlinie?
W Berlinie kocham LUZ, nie spinanie przysłowiowej 'dupy' o jointa czy piwo w parku. Lubię wielokulturowość, to że nie wszystko jest tu poukładane, czyste i piękne - 'Ordnung muss sein' nie do końca do tego miejsca pasuje. Kocham w Berlinie to, że jest blisko Polski - nie wyobrażam sobie żyć gdzieś dalej. Kolejna ważna rzecz, którą lubię w tym mieście, a powinno być to normą w każdym miejscu - możliwość godnego życia, utrzymywania się mając wystarczająco dożo czasu na muzykę. Berlin jest niezwykle inspirujący, bardzo wiele mnie nauczył - od grania koncertów przez produkcję, na kuchni kończąc:)

Czego nie lubisz w Berlinie?
Nie do końca wiem, czego nie lubię w tym mieście... Brakuje mi rodziny oraz bliskich. Ograniczenia prędkości, fotoradary - kosztowały mnie majątek:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
[EN]
Where do you come from?
I was born in Zabrze. Silesia 'brought me up'. I started making music there and over there live my family and friends. I would really like to go back there one day.

What do you do in Berlin? 
I've lived in Berlin for 5-6 years. Here, I have my recording studio (together with DJ Pete we're SMAGALAZ crew). I work, organize Polish parties - mainly hip-hop concerts (e.g. POLAKI W BERLINIE parties). Here, I made my first official album, which was released in Poland. Our music gets released mainly in Poland, where I would like to go back finally.

What do you like/love about Berlin?
In Berlin, I love relaxed atmosphere, not bitchin' around about a joint or a beer in a park.
I like multiculturalism, the fact that not everything is organized, clean and tidy - 'Ordnung muss sein' not really fits the place. I love that Berlin is close to Poland - I can't imagine living anywhere further away.
Another important thing, which I like about the city and which should be a standard everywhere else, is the possibility to live decent life, make a living and still having time for the music. Berlin is such an inspiring city which taught me a lot - how to organize concerts, how to produce music and how to cook :)

What don't you like about Berlin?
I don't really know what I don't like about the city.
I really miss my family and friends.
Speed limits and speed cameras - they cost me a fortune! :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
***BERLINSKO's specials***
Więcej o Mopsie / More about Mops:


Mops - Flexpress

SMAGALAZ - Dorzuć do Grilla


SMAGALAZ FEAT.SIWYDYM - Memento Melo1 komentarz

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine