×
Bałtyk & Szczecin

Bałtyk & Szczecin

Jezioro Dąbie, Lubczyna

W zeszłym roku byłam na rejsie wokół Rugii, a w tym roku, w ostatni weekend lipca wybrałam się do Szczecina zobaczyć żaglowce podczas zakończenia regat Tall Ships' Races. Uwielbiam żaglować, a pobyt nad wodą bardzo mnie odpręża. Myślę, że wyjazd nad morze, czy w okolice Szczecina to świetny pomysł na weekend dla każdego znudzonego tymi samymi miejscami berlińczyka. 
Podczas zeszłorocznego wyjazdu płynęłam z Lietzow do Stralsund, po drodze odwiedzając Breege, Ralswiek, oraz przepiękną wyspę Hiddensee (na wyspie, ze względu na ochonę przyrody, jest zakaz poruszania się samochodami). 
W tym roku, odwiedziłam nie tylko Szczecin. Wybrałam się również nad Jezioro Dąbie, które nadaje się i do pływania wpław i do żeglowania. Plaże nad jeziorem są duże i piaszczyste, a ludzi jest garstka, zatem bez problemu można wypocząć. Zaprezentowane przeze mnie propozycje wyjazdowe, gorąco polecam.


Jezioro Dąbie, Lubczyna
EN Last year I went to sail around Rügen. This year I decided to go to Szczecin (Stettin) to see yachts at Tall Ships' Races. I love sailing and spending time by the water. It relaxes me the most. I think that going by the Baltic Sea/Ostsee or somewhere close to Szczecin is a nice idea for all Berliners bored of the same pleces all the time. 
Last year I went from Lietzow to Stralsund, visiting Breege, Ralsiek and beautiful Hiddensee island (car-free island with nature reserves).
This year, right after having seen all the tall ships, I went by Jezioro Dąbie (Dąbie Lake), where you can both swim and sail. The beaches are big, sandy and not at all crowded, so you can really relax there. These two weekend getaways are tested and fully recommended by me.

Tall Ships' Races, Szczecin
Hiddensee Island
Rainbow in Hiddensee
Yachts in Ralswiek
Ralswiek's Castle

1 komentarz

  1. Niesamowite i awesome!!! Świetne foty, które uświadomiły mi jak bardzo tęsknię za Bałtyckim klimatem!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń

© BERLINSKO. Obsługiwane przez usługę Blogger.

DŹWIĘKI Z BERLINA

Palestyńska DJka Sama' Abdulhadi na podberlińskim festiwalu Fusion 2023

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

TAKI JEST BERLIN. O mieście kontrastów i ciągłych zmian
– moja książka o Berlinie! Premiera 10 maja 2023 roku. Zamów online!
BERLINSKO | Polski blog z BerlinaCREATED BY ThemeShine