Obsługiwane przez usługę Blogger.

BERLINSKO – Twój przewodnik po Berlinie & zdjęcia z Berlina

✉ 
 PL: Napisz do mnie!
EN: Inquiries/Feelings/Offerings/Ideas/Confessions/Rants/Requests/Collaborations:
berlinsko@gmail.com


(scroll down for English)
Cześć z Berlina!

Mam na imię Justyna, a oto mój blog. Do Berlina przeprowadziłam się w 2012r. i od samego początku prowadziłam zapiski na temat moich przygód w mieście, miejsc w których byłam i mogę polecić. Na początku dla siebie, później dla innych  na blogu. Posiadanie notatek w jednym miejscu bardzo ułatwia przywoływanie wspomnień. Odkąd tu mieszkam sporo zmieniło się na plus w moim życiu prywatnym i zawodowym. Nazywam to 
„efektem Berlina"
pozytywnym wpływem miasta na kształtowanie osobowości i układanie spraw. Berlin cenię za otwartość, wielokulturowość, łatwy dostęp do wszystkich form sztuki, rozbudowaną scenę muzyczną i klubową, sprawną komunikację miejską i wiele, wiele innych. Oprócz samego Berlina, bardzo lubię też tańczyć, wspinać się i podróżować. Jestem autorką wszystkich tekstów i zdjęć na blogu (teksty i zdjęcia innych publikuję z przypisami).
Berlińsko można czuć się tylko w Berlinie!
BERLINSKO to polski blog z Berlina i alternatywny przewodnik po Berlinie, pisany z kobiecej perspektywy. Wszystkie wpisy kieruję do osób mieszkających w Berlinie i chcących go lepiej poznać oraz do turystów odwiedzających miasto tylko na chwilę z zamiarem niekonwencjonalnego spędzenia czasu (Berlin to nie tylko Alexanderplatz i Brama Brandenburska!). Tematykę bloga skupiam również wokół polskiej społeczności mieszkającej w Berlinie. Więcej na temat „polskiego Berlina” czy tzw. new Polish” w niemieckiej stolicy znajdziecie w zakładkach: Polskie Adresy oraz O Polakach. Na blogu publikuję przewodniki, poradniki, rekomendacje, rozmowy-wywiady i inne. Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach w mieście znajdziecie również na moich kanałach społecznościowych (linki poniżej). Od czasu do czasu dodaję też na blogu notatki i zdjęcia z podróży – po więcej zajrzyjcie do zakładki Poza Berlinem. Współpracuję z polskimi i zagranicznymi redakcjami, przygotowując artykuły i inne materiały o Berlinie (więcej w zakładce Portfolio).  

Napisz do mnie, jeśli potrzebujesz wsparcia z berlińskimi tematami, poszukujesz informacji na temat Berlina itd. Zachęcam do śledzenia bloga BERLINSKO i jego social media!

____________________________________________________ 


EN
My name is Justyna and this is my blog. BERLINSKO is a Polish expat & travel blog, written directly from Berlin. Most of my time I spend in Berlin but I do travel as well. You can read about my Berlin adventures in the main section of my blog and about my trips here: W podróży (On the go). Sometimes I add a small English translation.


------------------- 
**Zdjęcie: RAF&WAY
Bezirk Neukölln, Berlin, Deutschland

10 komentarzy

 1. Brawo! Powodzenia i trzymam kciuki za projekt:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Fajne zdjecie, to pierwsze! I masz teraz kogos z Korei tez! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Super! Fajne to pierwsze zdjecie! Btw. masz juz tez i kogos z Korei ;)
  Nati xx

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy11/11/14

  najlepszy blog po polsku z Berlina!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy25/6/18

  NICE!

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy9/8/18

  Najlepszy Blog.Bravo!

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy14/1/19

  zazdroszczę podziwiam. Artex

  OdpowiedzUsuń