Obsługiwane przez usługę Blogger.

Julia - Polish Thursday Dinners / Obiady Czwartkowe


Julia Bosski to dziewczyna z pasją - zarówno do gotowania, jak i do muzyki. Ponadto, z łatwością potrafi zainteresować rozmówcę, o czym przekonałam się spotykając się z nią po raz pierwszy w Lust Bar, gdzie jest szefem kuchni. To właśnie ona stoi za inicjatywą Obiadów Czwartkowych, które od 2013r. odbywają się z różną regularnością w Berlinie. Julii spodobał się pomysł supper clubów i postanowiła w podobny sposób poznawać ludzi, przy okazji przedstawiając polską kuchnię i kulturę obcokrajowcom. Celem od początku było przełamanie stereotypów kojarzących się z naszym krajem. Obiady/kolacje Julia organizowała w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta, pierwotnie w lofcie swojego byłego chłopaka, później także np. nad kanałem na Kreuzbergu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i stopniowo zaczął zdobywać coraz większą popularność. Pod koniec 2013r. jej działania wsparł przyjaciel Donald -  do 2014r., kiedy przeprowadził się do Warszawy. Od tamtego momentu Julia coraz bardziej zaczęła się przekonywać do pomysłu prowadzenia spotkań samodzielnie. 


Dziś jest to jej w pełni własna inicjatywa, mająca duże grono miłośników. Oprócz zajmowania się stroną kulinarną wydarzeń, Julia często też dba o stronę artystyczną, wykonując jazzowe kawałki z repertuaru Bosski & Gall. Dla Julii ważna jest atmosfera tych spotkań. Zacieśniła zatem grono uczestników, redukując liczbę dostępnych miejsc. Bowiem, w bardziej intymnej atmosferze, łatwiej jest rozmawiać. Dziś, w menu obiadów czwartkowych znajdują się już nie tylko dania polskie, za każdym razem jest pojawia się coś innego. Spotkania są przede wszystkim okazją do rozmów, poznania nowych ludzi i otworzenia się na nieznane. Tak jak to kiedyś bywało, kiedy świat miał nieco wolniejsze tempo i ludzie gromadzili się przy stole, by godzinami dyskutować i w miłej atmosferze spędzać czas z bliskimi. Takie wspomnienia Julia wyniosła z domu i stara się je dziś przekazać dalej...

Przekonajcie się sami! Kolejna edycja (wielkanocna) obiadów czwartkowych już 17 marca w Lust Bar. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

[EN] Read about Julia and her project Polish Thursday Dinners in English on FvF.Brak komentarzy